Zavrieť

Porady

Je cestne prehlasenie manzelky o prijme povinne alebo dobrovolne?

Byvaly manzel si podal danove priznanie v Nemecku (je Slovak a ma nemecku zivnost) a ziada odo mna cestne prehlasenie o prijme. Som povinna mu ho dat alebo je to len dobrovolne? Dakujem za opoved
avalik Cestne prehlasenie nie je spravne, prehlasuje sa napr. bydlisko, ty potrebujes nieco cestne vyhlasit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak podava DP za obdobie, kedy ste boli manzelmi, si povinna mu to prehlasenie za to obdobie dat. To prehlasenie je povinnou prilohou jeho DP v DE. Teba jeho znizenie dani nijako neovplyvni.
    Naposledy upravil ivka70 : 08.12.15 at 09:40
    tamina23 ide o priznanie za minuly rok, vtedy sme boli este manzelia, rozvedeni sme od januara tohto roku. Teraz mame majetkove a robi problemy, ze kvoli mne mu uctovnik nechce spravit danove, lebo mu chyba to moje prehlasenie( podla mna blbost ). Ja som na materskej a tym by som si dost poskodila, kedze dan by sa mu znizila... Myslite teda, ze netreba?
    ivka70 treba, kedze ide o obdobie, kedy bol tvojim manzelom

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Pravdepodobne bude potrebné tvoje čestné vyhlásenie o výške príjmu, nakoľko ste v roku 2014 boli manželia.
    Nemci majú dosť komplikované Daňové priznanie a ovplyvňuje ho veľa nám neznámych a prekvapujúcich faktorov.

    kuk link, je síce v češtine, ale podľa platných zákonov v Nemecku. máš čítanie na noc
    https://www.arbeitsagentur.de/web/wc...22DSTBAI449903

    Je cestne prehlasenie manzelky o prijme povinne alebo dobrovolne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.