Zavrieť

Porady

čestné prehlásenie alebo oznam?

Už pred dvomi dňami som si myslela, že mám s DP pokoj, no teraz mi volal jeden môj "známi", či mu nenapíšem čestné prehlásenie. Má živnosť, ale nepodniká už asi 3 roky. Je zamestnaný na PP, požiadal o ročné zúčtovanie dane z príjmu a chce, aby som mu napísala čestné prehlásenie, že nemal žiadny príjem zo živnosti. Treba dať oznámenie, že nemá povinnosť podať DP, čestné prehlásenie, alebo nulové DP, alebo nič?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rems je offline (nepripojený) rems

    žena rems
    U nás v ČR stačí v tomto případě u FO jenom čestné prohlášení, že neměl ve zdaňovacím období žádné příjmy. Pokud má živnost pozastavenou, nemusí nic. Pokud nemá živnost pozastavenou, stačí to prohlášení, ale ať si dá v tomto případě pozor na živnostenský úřad, u nás za pasivní podnikání dávají docela pěkné pokuty.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ale zákon o dani z príjmu hovorí aj niečo také, že povinnost DP odpadá ak nie je dosiahnutá suma 43 tis. Nesmie sa jednať o stratu. Podľa mńa by stačilo prehlásenie.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    SDC Bratislava, s.r.o.
    Už pred dvomi dňami som si myslela, že mám s DP pokoj, no teraz mi volal jeden môj "známi", či mu nenapíšem čestné prehlásenie. Má živnosť, ale nepodniká už asi 3 roky. Je zamestnaný na PP, požiadal o ročné zúčtovanie dane z príjmu a chce, aby som mu napísala čestné prehlásenie, že nemal žiadny príjem zo živnosti. Treba dať oznámenie, že nemá povinnosť podať DP, čestné prehlásenie, alebo nulové DP, alebo nič?
    Dosť skoro si spomenul.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Mal som 2 prípady, jeden musel podať DP aj keď nulové , druhému prešlo vyhlásenie. No čo dve správkyne = dva názory.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Niekde na porade som čítala , že stačí dať len oznam , že v roku 2005 zo živnosti nedosahoval žiadne príjmy a výdaje .Čiže podľa mňa by stačil jeden list - oznámenie .....podať na podateľnu ,kópiu si dať potvrdiť a hotovo.
    Daňové priznanie nemá povinnosť podať , pokiaľ nedosahoval žiadne príjmy zo živnosti a iné príjmy .

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Keďže je daňovník na DÚ zaregistrovaný , je potrebné zaslať správcovi dane oznámenie , že nevznikla povinnosť podať priznanie podľa §32 zákona o dani z príjmov. Inak by daňovníka správca dane vyzýval na podanie priznania.

    čestné prehlásenie alebo oznam?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.