Zavrieť

Porady

Dlhá pracovná neschopnosť invalid. zamestnanca na chránenom pracovisku

Prosím o radu. Invalidný zamestnanec je práceneschopný 58 dní. Po 60 dňoch práceneschopnosti som povinná do 15 dní to ohlásiť na UPSVaR a hľadať náhradu. Aký postup bude, keď zamestnanec tvrdí, že nastúpi do práce za 13 dní kvôli rehabilitáciam a vyšetreniam? Na UPSVaR to do 15 dní ohlásim, ale ako sa bude postupovať ďalej, ak zamestnanec za 13 dní skutočne nastúpi do práce?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marekpm je offline (nepripojený) marekpm

    marekpm
    To kde tak poradili, robil som účtovníctvo v chranenej dielni, niektori zamestnanci boli na PN aj viac ako 3 mesiace a nikdy sme na UPSVAR nehlasili, to, ze je zamstnanec na PN nie je dovodom skoncenia pracovneho pome iba keby skoncil pracovny pomer tak potom sa hlasilo, a ked trebalo tak sa preobsadilo pracovne miesto inym zamestnancom
    Ivetauct V dohode s UPSVaR je to uvedené, ....po 60 dňoch práceneschopnosti nahlásiť do 15 dní a preobsadiť miesto iným zamestnancom. Ale ten zamestnanec v priebehu tých 15 dní chce ukončiť PN a nastúpiť do práce. Bude to v poriadku?
    marekpm tak potom ist sa informovat na UPSVAR za pracovnikom, ktory ma na starosti CHD

    Dlhá pracovná neschopnosť invalid. zamestnanca na chránenom pracovisku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.