Zavrieť

Porady

Môžem uzatvoriť s tým istým zamestnancom aj dohodu o vykonaní práce a aj dohodu o pracovnej činnosti?

Mám zamestnanca, ktorý je funkcionár vo výbore, môžem mu urobiť dohodu na obdobie do konca roka ako Dohodu o prac. činnosti s nepravidl. príjmom a ešte zároveň tento zamestnanec kontroluje aj spracovanú drevnú hmotu, tam by som urobila Dohodu o vykonaní práce ale až do 31.1.2016 s pravid. príjmom. Bude mať takto dve dohody, do sociálky ho musím prihlásiť dva krát však? A čo zdravotná len raz?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    áno môžeš. ide o súbeh pracovnoprávnych vzťahov.
    SP - prihlasuješ každú dohodu zvlášť, tak isto aj tieto dohody každú zvlášť vykazuješ v MV
    ZP - prihlásiš ako jednu dohodu 2D, vykazuješ v MV spolu ako jeden príjem, resp. vymeriavací základ bude súčet odmien z oboch dohôd
    DÚ - tak ako ZP sa príjmy z dohôd sčítavajú

    PS: preto je nevyhnutné, aby si aj v mzdovom programe tieto dohody nahrala ako súbežný prac.pomer
    nana989 ďakujem, a ešte jedna otázočka, môžem vyplatiť zálohu pre dohodára dopredu napr. teraz, ale zmluvu bude mať až od januára, v zmluve to bude aj presne napísané, že sa mu to vypláca vopred, vyplatila by som mu to z pokladne ako pohľ. voči nemu a v januári vyrátala mzdy a odrátala túto zálohu.....
    Tweety nie, nemôžeš, zatiaľ ešte dohodárom nie je

    Môžem uzatvoriť s tým istým zamestnancom aj dohodu o vykonaní práce a aj dohodu o pracovnej činnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.