Zavrieť

Porady

prispevok na chranenu dielnu plus prispevok k otvoreniu zivnosti

Dobry den,
1.som vedeny na UP a chcel by som poziadat UP o prispevok k zalozeniu zivnosti. Podnikatelsky zamer by bolo solarium , z ktoreho by som chcel spravit chranene pracovisko a poziadat o prispevok na chranenu pracivsko. Je mozne skombinovat tieto prispevky ?
2. Mozem za poskytnute peniaze kupit okrem dalsich veci aj solaria?
avalik A nie je ťach solarii uz dost? Clanky o ich skodlivosti si cital? Myslis, ze budes mat klientelu tak aby si vyzil?
Anik Ty si osoba ZŤP ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dr.coldrex v paragrafe 56 sa píše: Príspevok sa poskytuje do 30 kalendárnych dní odo dňa predloženia dokladov preukazujúcich vynaložené náklady. Znamená to teda že najprv musím kúpiť a potom mi to úrad akože preplatí alebo ako???
    BlackRoses Áno.
    veronikasad príspevok na podnikanie pre občana so zdravotným postihnutím a vyúčtovanie prevádzkových nákladov chránenej dielne je možné kombinovať. Prevádzkové náklady preplaca UP po ukončení štvrťroka a je s tým spojená veľká byrokracia s množstvom potvrdení.
    alaya1 veronika, ak tvoj komentar odpoveda na moj prispevok, ja som pisala o Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť - § 49
    a
    Príspevok na zriadenie chránenej dielne alebo chráneného pracoviska - § 56
    veronikasad ak je občanom so zdravotným postihnutím, príspevok podľa § 49 mu nepriznajú
    alaya1 ja viem, preto som odpovedala na nazov otazky, ci je mozne kombinovat dotaciu na "zivnost" s dotaciou na chranenu dielnu, napisala som, ze nie.Lebo menovane paragr. sa nedaju kombinovat. On nechcel vediet prevadzkove naklady. Nazov otazky napisal dost nezrozumitelne.
      zbaliť

    prispevok na chranenu dielnu plus prispevok k otvoreniu zivnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.