Zavrieť

Porady

Dohoda o prac.činnosti a dávka v hmotnej núdzi plus prispevok na bývanie

Prosím vás môže mi niekto kto sa v tom vyzná poradiť? chcem vedieť ako je to s dávkou v hmotnej nudzi-plus príspevok na bývanie popri dohode o prac.činnosti....ide o to že končím so živnosťou, tým pádom budem evidovaná na UP kde chcem požiadať o príspevok na bývanie a dávku v hmotnej núdzi, preto chcem vedieť či mám na to nárok ak mám 24 rokov a žijem v domácnosti s priatelom, ktorý pobera príspevok na bývanie aj dávku v hmotn.nudzi - on je vlastník bytu.....a ja budem pracovať na dohodu....poradite mi ako by som to mala najlepšie spraviť? kolko hodín do mesiaca pracovať na dohodu , resp. kolko eur zarobiť do mesiaca aby som dostala príspevok?....dakujem za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    1. ak mas trvaly pobyt u rodicov - si do 25 rokov posudzovana pre potreby davky v hmotnej nudzi s nimi

    2. ak by si nebola posudzovana s rodicmi ,ale samostatne a nemas u priatela najomnu zmluvu, kde by si platila najom dokazatelne aspon 6 mesiacov, nemozes si uplatnit narok na prispevok na byvanie, nesplnas podmienky
    ak vsak budes mat najomnu zmluvu, prijem z nej by sa pravdepodobne priatelovi pocital do prijmov

    3. praca na dohodu nema casove obmedzenie kvoli davkam v hmotnej nudzi, obmedzuje ju Zakonnik prace, tam je definovane kolko mozes odpracovat, podla druhu dohody. Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.
    75% akehokolvek prijem sa pre potreby vypoctu davok v hmotnej nudzi pocita ako prijem, takze ak zarobis 100 EUR mesacne, tak 75 EUR sa pocita ako tvoj prijem a narok na davku v hm.nudzi 62,50 EUR ti nevznikne (lebo tvoj prijem je vyssi ako davka)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AdrianaDk dakujem pekne...
    AdrianaDk prosím ta čiže ak chcem aby ma nevyradili z ÚP nesmiem pracovať na dohodu viac ako 10 hodin týždenné, dobre tomu rozumiem? minim.mzda je 1,95 eur takže môj príjem na papieri bude 78 eur, takže pri tomto príjme ma nevyradia z ÚP? prosím ťa možeš mi napísať pribl.koľko za mňa bude platiť zamestnávateľ ak mám 24 rokov a nie som študentka čiže bude za mna platiť normálne odvody.....ďakujem pekne za ochotu
    ivka70 najdi si na nete mzdovu kalkulacku na dohodu v roku 2013 a zadaj predpokladanu hrubu mzdu .....
    kedze nie si studentka, tvoj vek je irelevantny, vypocet je rovnaky pre vsetkych s dohodou
      zbaliť

    Dohoda o prac.činnosti a dávka v hmotnej núdzi plus prispevok na bývanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.