Zavrieť

Porady

Uver pri praci v zahranici

Dobrý den , chcem sa spýtať či my vie niekto poradit ked pracujem v zahranici vo švajčiarsku 4 mesiace ci si mozem zobrat uver ale normalne v banke. Ci vsetky bezucelove uvery su o 6 mesiacov prace ? dakujem
Naposledy upravil ivka70 : 15.12.15 at 13:34 Dôvod: preklep v nazve
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Myslim, že v cudzine uver nedostaneš. Ak si to myslel takto.
    lujza.j tiež neviem ako to bolo myslené...preto som dala to čo som napísala..

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Vo Svaji by nemal byt problem uz po 3.mesiacoch,ale samozrejme, treba sa informovat v banke. A mas tam urcite ovela vyhodnejsi urok ako na SK.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Na Slovensku dáva úvery osobám čo majú príjem výlučne zo zahraničia iba v OTP Banke.

    Vo Švajčiarsku retailové banky poskytujú úvery ak tam máš prácu s trvalỷm príjmom a povolenie na pobyt aspoň 6 mesiacov. Na malé privátne banky rovno zabudni.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    duves nie je pravda, pracujem v inej banke a poskytujeme tiež uvery občanom SR, čo pracuju v cudzine . Robíš reklamu pre OTP?
    lujza.j mam znameho pracuje v at...potreboval hypoteku....čistý plat..slobodný...1600e...sk banka mu nedala..plnú výsku...musel "dorobiť"spotrebákom.....choré...ale treba zodrať na úrokoch....OTP banku ja nikdy..pred rokmi som potrebovala fakt "pár korún"...vtedy 15r v jednej štátnej firme...v žiadosti....chceli "zamestnanie predtým"...asi som bola silne riziková.....tie smietky mi neschválili.....nič to dali inde
    duves Už je koniec tzv.100% hypotekam. Nariadenie NBS. Okrem toho, NBS ukončuje aj ine pravidla. Ešte do konca roka 2015 sa da schvalit spotrebak so splatnosťou maximalne 108 mesiacov. Od 1.1.2016 bude maximalna splatnosť 8 rokov/96 mesiacov. Banky sa pretekaju a NBS konštatuje, že taka expanzia úverov aka je, je velmi rizikova.
    profesional Nerobím. Nemám v tej banke osobne jediný finančný produkt ani s ňou nemám nič spoločné. Žijem v zahraničí. Síce chodím dosť na SR, mňa reálne slovenské banky nefascinujú.
      zbaliť

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Ak mas trvaly a legalny prijem vo Švajci na trvaly pracovny pomer, uver Ti vie poskytnu aj Slovenske banky, ak ten prijem zdokladujes (potvrdenie od zamestnavatela na tlacive od banky + vypisy + pracovna zmluva).

    Vo velkvej vacsine pripadov, staci mat 4 odpracovane mesiace.

    Svajciarska banka Ti tazko poskytne uver. Zalezi aky mas statut vo Svajci, ci si tam rezident. Svajciarsko tiez momentalne prislo do situacie, ze dopozita si vobec nevazia, a tlacia na uvery. Otazka to ale nie je na poradu, ale na banku. Bud ich obehat, alebo cez infolinku. Mas tam trvaly pobyt??
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    profesional Väčšina slovenských bánk overuje príjem v Sociálnej poisťovni elektronicky. Príjem zo Švajčiarska overiť nevedia. Obzvlášť nie z potvrdení vydaných zahraničnỷm subjektom o ktorom z hľadiska jeho dôveryhodnosti nič nezistia. Sám som zahraničným rezidentom a viem o čom píšem.
    duves my overujeme zam.pomer u zamestnávatela v cudzine. Je to síce naročnejšie, ale vyplaca sa to. Už sme mali asi zo 10 prípadov, ked to bol podvod.
    jelalim profesional, precitaj si co som napisal. Prijem musi byt zdokladovany - na tlacive banky, musi tam byt overitelne telefonne cislo na pevnu linku. Musi tam byt e-mail na mzdoveho pracovnika. Musis dolozit original prac zmluvy a vypisy kam je vyplacany prijem... áno práve preto, že SK banka nevie overiť príjem cez Soc. poisťovňu
    profesional Vieš prečo väčšina bánk nič také v skutočnosti nerobí? Založenie firmy vo Švajci 2000 CHF. Razítko 20 CHF. Virtuálna pevná linka na 2 mesiace 30 CHF. Osoba si vo svojej čerstvej firme potvrdí príjem 5000 CHF mesačne a bude žiadať spotrebák 50.000 Eur.. Super. A banka viac peniaze neuvidí. Banka sa musí podľa zákona o bankách riadiť princípom opatrnosti. Obvykle len telefonické overenie údajov z tlačiva nemôže stačiť.
    duves vidno, že si odborník aj nick maš taky priliehavy, no proste si profík. Ja sa samozrejme k tebe nemožem ani prirovnať. S úvermi robím iba kratko, od roku 1996.
    duves jelalim, volať na telefon z potvrdenia o príjme je dosť amatersky počin
      zbaliť

    Uver pri praci v zahranici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.