Zavrieť

Porady

Koľko môžem so zníženou pracovnou schopnosťou 70% odpracovať hodín týždenne?

Lebo ak to je, myslím 30h/týždenne,tak to je 120h/mesačne a príspevok na štvrťrok cca 720 eur,vychádza mi na mesiac cca 120 eur t.j.1euro/h potom je to nevýhoda pre mňa,lebo zostatok z príspevku je pre zamestnávateľa a tým pádom,jeho to nestojí nič a ja si vôbec nepolepším.Nemal by mi dávať aspoň minimálnu mzdu na hodinu?
Naposledy upravil Mária27 : 16.12.15 at 19:16
kn-alka na čo presne myslíš? aký príspevok 720€?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Nielen že, môžeš pracovať na akýkoľvek pracovnoprávny vzťah (PZ, DoPČ, DoVP) u zam-ľa, ale aj zam-ľ musí dodržiavať zákony SR ako je napr. Zákonník práce a Zákon o minimálnej mzde.

    od 1.1.2016 platí minimálna mzda:
    - 405 eur za mesiac pre zamestnanca odmeňovaného mesačnou mzdou (40 hod./týždeň). v tvojom prípade 303,75 eur/mesiac pri úväzku 30 hod./týždeň
    - 2,328 eura za každú hodinu odpracovanú zamestnancom (vrátane dohôd)

    V neposlednom rade je podstatné, akú prácu budeš u zam-ľa vykonávať.
    Zam-ľ ti nemôže len tak dať napr. pri odbornej, zodpovednej práci minimálnu mzdu (1.stupeň), ale musí sa riadiť § 120 ZP a priradiť ku každému prac. miestu stupeň náročnosti prac. miesta. Stupeň náročnosti je povinný uviesť aj v Pracovnej zmluve.
    Minimálne mzdové nároky na mesiac pri 40 hod. týždennom úväzku:
    1. 405
    2. 486
    3. 567
    4. 648
    5. 729
    6. 810
    Pri dohodnutom prac. úväzku 30 hod./mesiac si prepočítaj minimálne mzdové nároky.

    Sadzby minimálnych mzdových nárokov, na hodinu, ak má zam-ľ 40 hod. prac. týždeň:
    1. 2,3280
    2. 2,7936
    3. 3,2592
    4. 3,7248
    5. 4,1904
    6. 4,6560
    alaya1 Len podotknem- na prehodnoteni zdravotneho stavu nad 70%- posudkarka uvazovala o znizeni % prave kvoli tomu, ze dokaze pracovat. Dovod si vzdy najdu.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Mozes pracovat aj na plny pracovny uvazok, teda 40 hodin tyzdenne - pracovna zmluva. Alebo na dohodu o pracovnej cinnosti - max. 10 hodin tyzdenne. Alebo na dohodu o vykonani prace - max. 350 hodin rocne.
    Minimalna mzda musi byt dodrzana.

    Koľko môžem so zníženou pracovnou schopnosťou 70% odpracovať hodín týždenne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.