Zavrieť

Porady

Co s preddavkovou fakturou tesne pred ukoncenim zmluvneho vztahu?

Dobry den,

Ukoncil som zmluvny vztah so ZSE k 31.12.2015, nakolko som nebol spokojny s ich sluzbami. Teraz mi bola vystavena faktura so splatnostou 28.12.2015 a kedze uhradzam platby polrocne, pokladam za zbytocne platit pol rocnu sumu, aby som cakal na jej navrat dalsi mesiac, navyse mi pravidelne vznikaju preplatky.

Otazka znie: Ma ZSE narok na uhradu tejto faktury a mozu mi z dovodu neuhrady tejto faktury nevystavit konecnu vyuctovaciu fakturu? Moj plan je tuto fakturu nezaplatit a pockat si na vyuctovaciu fakturu s tym, ze uhradim iba pripadny nedoplatok, resp. si pockam na preplatok.

Ako by ste postupovali vy?

A v suvislosti s tym, viete mi poradit nejakeho spolahliveho dodavatela el. energie? Cenu velmi neriesim, ci to bude +-5-10 eur/rok ma az tak netrapi, skor nechcem mat nejake extra starosti a chcem mat preddavkove platby na zaklade aktualnej spotreby, vsetko prehladne vyuctovane. Moja dalsia podmienka je zmluva na dobu neurcitu. V CEZe mi povedali, ze davaju iba zmluvu s viazanostou. Koho by ste mi poradili?

Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Co s preddavkovou fakturou tesne pred ukoncenim zmluvneho vztahu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.