Zavrieť

Porady

Prijata zaloha po dodani sluzby , faktura - vystavenie dokladov z pohladu dph

Prosím o radu.
Spolocnost vystavila zalohovu fakturu, napr. na sumu 10 000 Eur.
Spolocnost prijala danu zalohu napr. 21.12.2015
Sluzbu spolocnost dodala 20.12.2015 ale spotrebovalo sa menej materialu ako sa predpokladalo a celkova faktura je na sumu 6000 Eur

Ako mam vystavit doklady, vyuctujem len s rozpisom DPH 6000 eur (5000+1000) alebo aj 10 000 eur a vystavujem aj opravny doklad?

Ďakujem,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vystavíš doklad za dodanie materiálu a na ňom odpočítaš prijatých 10000 €. Alebo spáruješ, započítaš 6000 a 4000 vrátiš.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Sarlotka cize iba 6000 s rozpisom DPH, ostatne neriesiem cez ziadne dobropisy spravne som to pochopila... nemusim vystavit ziaden doklad k prijatej platbe a nasledne opravny doklad ? dakujem
    Tweety čo chceš dobropisovať? veď si nefakturovala nič, len prijala úhradu po dodaní tovaru
    Sarlotka dakujem, nazor firmy je iny, tak sa handrkujeme... ja trvdim, ze sa prijata zaloha (nam prisla na ucet az po dodani) nema co fakturovat s dph nakolko je to len v prípade pred dodanim sluzby a teda len sa vrati preplatok a oni chcu danovy doklad k prijatej platbe a dobrospi.. ja trvdim, ze platba dosla az po dodani sluzby a tym padom fakturujem len sluzbu v realnej hodnote...
      zbaliť

    Prijata zaloha po dodani sluzby , faktura - vystavenie dokladov z pohladu dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.