Zavrieť

Porady

registračný list FO - dohoda o brigádnickej práci študentov

prosím Vás vie mi niekto poradiť vo veci registračného listu FO pri dohode o brigánickej práci študentov bez dôchodkového poistenia. Pravdepodobne som zle vyplnila registračný list. Do časti 9. Obdobie poistenia som uviedla aj Dátum vzniku poistenia a asi som mala uviesť len dátum vzniku právneho vzťahu. Neviete mi poradiť, ako to má byť správne a či je to možné nejako opraviť. Prihlášku som robila k 2.11.2015 a za november už bola vyplatená aj mzdy, ale odviedli sme len UP - zamestnávateľ a GP - zamestnávateľ. Budeme musieť niečo za november a december (do vykonania zmeny) doplácať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Anulka zmiatlo ma, že brigádnička dostala so sociálnej poisťovne informáciu, že na základe vzniku prvého dôchodkového poistenia má možnosť uzatvoriť zmluvu o starobnom dôchodkovom sporení.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    dobre si vyplnila RLFO, treba vyplniť obe s rovnakým dátumom. Prečo sa ti to nezdá? aký mal zam-c na DoBPŠ príjem?

    - aj poistné je OK za predpokladu, že jej príjem nepresiahol 200,00 eur.

    - ak jej príjem bol vyšší ako 200,00 eur, tak sa platí DP, ID aj zam-c, aj zam-ľ.
    GP, ÚP a RFS zam-ľ.
    - ak jej príjem bol vyšší ako 200,00 eur, tak ju musíš prihlásiť kodom 11., len na dôchodkové poist.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anulka Ďakujem za odpoveď! Ako som už uviedla pre katku23, brigádnička dostala od SP informáciu, že na základe vzniku prvého dôchodkového poistenia má možnosť uzatvoriť zmluvu o starobnom dôchodkovom sporení.
    mzdarka renca tak mala príjem vyšší asi ako 200 eur, inak by ju nekontaktovali. Musela si ju prihlásiť aj na dôchodkové poistenie.
    Anulka príjem za november mala cca 190 eur. A do RLFO som uviedla typ poistenej FO 9. DoBPŠ bez dôchodkového poistenia. a do časti 9. Obdobie poistenia som uviedla Dátum vzniku poistenia 2.11.2015 a dátum vzniku právneho vzťahu 2.11.2015. Takže neviem, či je to správne.
    mzdarka renca je
      zbaliť

    registračný list FO - dohoda o brigádnickej práci študentov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.