Zavrieť

Porady

zmluva opredlzeni urcitej doby

konci mi pracovna zmluva k 31.12 zamestnavatel mi este nedal podpisat zmluvu o predlzeni mam narok na zmluvu na neurcitu dobu? ak mi ju da predlzit po 31.12?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    § 71 Zákonníka práce:

    § 71 Skončenie pracovného pomeru dohodnutého na určitú dobu

    (1)Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

    (2)Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

    Takže buď :
    1. ti predĺži prac. zmluvu na dobu určitú pred 31.12. a ty budeš mať znovu dobu určitú
    2. nepredĺži ti zmluvu a 31.12. skončíš
    3. nepredĺži ti zmluvu, ale budeš pracovať ďalej - v takom prípade sa prac. pomer považuje za prac. pomer uzatvorený na dobu neurčitú. Po 31.12. ti nemôže už dať dobu určitú - pokiaľ to samozrejme nepodpíšeš. Ak by ti dával podpísať zmluvu na dobu určitú, odmietni ju podpísať s tým, že mu povieš, že PP je už na dobu neurčitú.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    PP na dobu určitú skončí dátumom doby určitej. Takže, ak sa nedohodnete na jej predlžení, PP skončí. Na PP na dobu určitú platia § 48, 59.
    Eri Hubkova dakujem pekne za radu

    zmluva opredlzeni urcitej doby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.