Zavrieť

Porady

prefakturácia miestného poplatku a DPH

keď prefakturovávat miestný poplatok, ktorý náleží našes sestre za daný mesiac, ale mesto nám neprerobí faktúru, až od dalšieho mesiaca s tým, že si máme prefakturovať, keď to chceme mať na inú spoločnosť.. fakturujeme bez DPH? keď ani my sme si na vstupe nenárokovali? ďakujem
avalik Z akeho dovodu bol poplatok vyrubeny vam a nie vasej sestre?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Treba sa na to pozerať ako na prechodné položky, teda bez dph
    par.22 - (3) Do základu dane podľa odseku 1 sa nezahŕňajú výdavky platené v mene a na účet kupujúceho alebo zákazníka, ktoré dodávateľ požaduje od kupujúceho alebo zákazníka (ďalej len prechodné položky ).

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    asi by som vychádzala z toho, že je to platene v mene a na účet inej osoby ? §22 ods. 3, pises ze to malo byt fakturované sestre, cize nie je to tvoj naklad

    hm? ako to cele ides uctovat cez 3 ucty alebo cez nakladove a vynosove?
    Naposledy upravil Sarlotka : 28.12.15 at 14:45
    klerak no zvažoval som, že prijatú faktúru dám 395/321, vystavím faktúru 311/395 a sestra si zaúčtuje 538/321.. čiže do nákladov si to dá iba sestra, na ktorú faktúra mala byť.. akurát som nevedzel, čo s dphčkou.. či odvésť pre istotu na výstupe.. pozrem si § 22, ďakujem
    Sarlotka tiez by som nesla cez nakladove a vynosove ucty...

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    A čo tak napísať: Dobrý deň, faktúru Vám vraciame ako bezpredmetnú, nakoľko sa netýka našej spoločnosti/mojej osoby a ani ju nebudeme platiť. Správnym adresátom je podľa mojich/našich vedomostí XX. S pozdravom...., dátum, miesto.
    Ak by si absolútne nedali povedať, tak prefakturácia, bez DPH.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    klerak povedali, že sme neskoro nahlásili zmenu a SW im neumožní faktúru prerobiť, stornovať nechců.. a to vždy je prefakturácia bez DPHčky?
    Dav Nechce sa im, nie nedá sa im. bez DPH, lebo nedošlo k dodaniu tovaru alebo služby, len finančnému vysporiadaniu.
    klerak ďakujem
      zbaliť

    prefakturácia miestného poplatku a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.