Zavrieť

Porady

MRP začiatočník

Ahojte, prosím ako najrýchlejšie spracovať doklady v MRP PU. Mám len pár dokladov,
môžem zaúčtovať napr.V Fa za celý rok.(mám ich 50)Potom PF. Do účtovného denníka nákupy a platby v banke. Aké mám dať prečíslovanie aby to bolo podla dátumu.Je to možné takto?? Je potrebné nahodiť aj do pokladničnej knihy ,alebo zaradiť len do účtovného denníka vytlačiť?
Naposledy upravil zhv : 30.12.15 at 19:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Jednotlivé skupiny dokladov zoraď podľa dátumu, aby sedeli v chronológii. Faktúry od 1.1.do 31.12. ,banka od 1 do 12, atď. Pokladňu je lepšie účtovať cez modul Pokladňa a zaraďovať do Denníka, napríklad Inventúra pokladne je priamo v module, úhrady faktúr sa dajú pekne vypárovať, lepšie ako cez Denník a dajú sa prečíslovať aj pokladničné doklady podľa dátumu. Ak ide o MRP K/S, tam aj bankové výpisy musia ísť cez modul Banka, aj Pokladňa cez Pokladňu. Pri verzii Vizuál môžu ísť priamo do Denníka. Teda tie, ktoré sa netypujú ako úhrada faktúry v moduloch Došlé a Odoslané faktúry. Keď sú všetky doklady natypované, prečíslovanie Pokladne, Denníka - vytlačiť, pozakladať,urobiť zálohu programu, spustiť účtovnú závierku, urobiť zálohu programu, skopírovať firmu a v pôvodnej uzavrieť rok
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zhv Dala som prečíslovať doklady,zápisy a dátumy sedia, ale skupiny mi rozhádzalo.
    zhv zápisov mám 47, skupín 39 a je to podla dátumu.
    napr.zápis 1,skupina1
    zápis 2 skupina 2
    zápis 3 skupina 8
    Dav Ak si dobre spomínam, najprv sa podľa dátum prečíslujú skupiny zápisov a potom sa dajú prečíslovať zápisy. Aj pri účtovaní v reálnom čase sa najprv vytvorí skupina, napr. Došlá faktúra je 28.2., skupina v Denníku 28.2., a ďalší zápis k tejto skupine , úhrada faktúry, je 14.3.tak v skupine o faktúre pribudne úhrada s číslom zápisu podľa poradia.
      zbaliť

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    opravujem pôvodnú odpoveď.. či ide o ju, alebo pu, účtovné zápisy sa dajú prečíslovať podľa dátumu, klikni na účtovný denník- funkcie, sú tam rôzne možnosti úprav, a aj mazať.. naštuduj si ale najprv manuál, napr. http://www.mrp.sk/index.php/stahovanie/manualy.html
    Naposledy upravil Žabinka : 30.12.15 at 20:17
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zhv je to podvojné, mám to tak urobiť??
    zhv Účtovné zápisy sa môžu rušiť??
    Lenka Benková Samozrejme !
      zbaliť

    ludmila4 je offline (nepripojený) ludmila4

    ludmila4
    cez pokladničnú knihu nie je potrebné účtovať, stačí do denníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.