Zavrieť

Porady

Vyčerpanie dovolenky

Dobrý deň, vyskytol sa mi problém pri počítaní miezd. Viacerí zamestnanci si už v novembri vyčerpali dovolenky a na mesiac december im už nezostala dovolenka ale do práce medzi sviatkami nechodili a tak im chýbajú dni. Chcela by som poprosiť o pomoc ako pri takejto situácii postupovať, keďže som sa s tým ešte nestretla. Dať im neplatené voľno? Tam zas treba odhlasovať zo zdravotnej.
Vopred ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To mal riesit ten, kto ich nechal doma cez sviatky.
    A akeho dovodu nechodili do prace?

    Mas asi 3 moznosti:

    1. prekazka v praci na strane zamestnavatela (ktory im nezabezpecil pracu)
    2. nahradne volno a dohodnut s nimi, ze im to zaplatis ako odpracovane a do konca marca si to nadrobia
    3. neplatene volno (najhorsi variant -odhlasenie do 8 dni uz nestihnes, nebudes im moct zaplatit ani sviatky medzitym atd.)

    Ak sa da, dohodnite tiu 2.moznost.
    Ale daj im to nahradne volno podpisat.
    Naposledy upravil ivka70 : 07.01.16 at 07:09
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    monika08031992 Oni vedeli, že už si dovolenku vyčerpali a proste sa so zamestnavatelom nedohodli a jednoducho nechodili do práce medzi sviatkami a ja si tu teraz lámem hlavu kvôli nim. A pri tom náhradnom volne sa ako má postupovať?
    ivka70 Ak nemate tlacivo nahradne volno, vyrob ho (ako dovolenku) a nech podpisu cerpanie nahradneho volna, ktore si odpracuju do 31.3. (to tam mozes tiez dat)
    Mal by to odsuhlasit ich veduci a ak by protestovali, tak sa im kludne povyhrazaj tym neplatenym volnom a ze si budu doplacat potom zdravotne poistenie sami.

    Potom im tie dni zaplatis ako odpracvane a budes sledovat v nasledujucich mesiacoch, ze si ich skutocne odpracovali.
    monika08031992 Takže tie chýbajuce dni im zapíšem ako náhradné voľno. A tie dni im mám zaplatiť tento mesiac? alebo vtedy kedy si ich budu odpracovávať?
    ivka70 Musis im ich zaplatit v decembri ako odpracovane dni a nezaplatit ako nadcasy, ked si ich budu nadrabat.
    monika08031992 Ďakujem
      zbaliť

    Vyčerpanie dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.