Zavrieť

Porady

PHM

FO /živnostník/ použije požičané (napr od otca) na cestu. Firme potom fakturoval PHM na kilometer na základe dohody s odberateľom. Je tento postup správny?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Fakturácia je vec dohody- je to jeho príjem, ale čo si dá živnostník do výdavkov? Tam sa musí riadiť zákonom o dani z príjmov vrátane novely. K tomu by mal mať doloženú zmluvu o zapožičaní alebo nájme auta podľa občianského zákonníka. Vlastník auta by mal zaplatiť cestnú daň, aby si živnostník mohol uplatniť výdavky na požičané auto, cestná daň nie je daňovým výdavkom živnostníka, je to daň zaplatená za iného daňovníka. Môže si to ošetriť v zmluve.

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    Suhlasim s accad. Este ma napada jedna nezrovnalost,a sice,ked by napriklad aj ten otec bol podnikatel a ma zaplatenu cestnu dan a obcas pouzije auto syn, moze si dat nieco do najkladov syn? Alebo ked su obaja manzelia podnikatelia,auto je na manzelku,ma manzel nejaku moznost? V tomto si niesom celkom ista ... ma to zaujima ako teoreticka moznost :-)

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Podnikáme obja s manželom v združení / č. 1 /. Sme komplikovaný prípad , pretože manžel má ešte jedno združenie združenie č.2 /. V združení č. 1 vlastníme s manželom osobné motorové vozidlo . Ak manžel potrebuje ísť na našom vozidle na služobnú cestu pre združenie č. 2 , tak použitie vozidla fakturujem združeniu č. 2 s textom : fakturujem Vám za prepravu mechanikov a pracovného náradia dňa ......... , počet km ......... sadzba na km ........ .

    Já to riešim takto , bola aj kontrola , hoci s našich združení im moc dobre nebolo , ale bolo to v poriadku . Cestnú daň platíme v združení č. 1

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    neviete poradiť, kde by som našla usmernenie ako počítať priem. spotrebu podľa TP, ak je udaná spotreba EÚ, kde je: mesto:12,4 mimo mesto 8,8 kombin. 10,1?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.