Zavrieť

Porady

Problémy po strihaní

Máme 13 ročného maltezáčika, v poslednom roku je s ním problém po strihaní. Dávame mu robiť vždy ten istý zostrih, ale psík je v poslednej dobe po ostrihaní nepokojný, hľadá si úkryt, nespí, olizuje sa v okolí pohlavných orgánov a tie ma zdurené a ako keby poškriabané - škriabe si ich sám, po odchode zo salóna ich nemal zodraté. Neviete, čo môže byť príčinou? Ako také škrabance ošetrovať? Umývam harmančekom a potieram kokosovým olejom (ak si to zlíže, tak je aspoň jedlý). Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nam tak yorshir zacal zle reagovat na dezinfekcne prostriedky, ktore v salone pouzivali na upravu srsti po strihani. Dostavali sme ho z alergickej reakcie tak 2-3 tyzdne.
    Dohodli sme sa, ze ho budu len strihat a nepouziju nic okrem cistej vody, reakcie na kozi prestali.
    Treba odstranit pricinu skrabania, skuste veterinara, nech vyluci kozne ochorenie.
    Naposledy upravil ivka70 : 09.01.16 at 14:36
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    michaela329 bude to asi tá dezinfekcia, po kúpaní mu nič nebýva a reakcie sú vždy po strihaní. neviete niečo na ošetrenie škrabancov, zmiernenie podráždenia? Ďakujem.
    alaya1 odpovedala som v prispevku
    mareko Ak máte doma Bioptron, tak ho treba svietiť (ošetriť presne tak, ako človeka). Uľaví a samozrejme aj vylieči škrabance a ranky.
    ivka70 Repik alebo harmancek su fajn
    ale trva to dlhsie, hlavne, ked si to pes skriabe
    inak sliny samotne maju hojive ucinky, on vie, ze si rany musi vylizat
    Insk, ja som aj Fenistil pouzila, skludnil reakcie.
      zbaliť

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Pravdepodobne ide o reakciu na strihanie strihacim - holiacim strojcekom. Ziadajte psa strihat len noznicami aj v okoli genitalii, ak to strihacka noznicami nezvlada, treba najst salon, kde to vedia robit. Urcite by som to nenatierala olejom, ale nejakym upokojujucim prostriedkom- napr. detsky puder, pripadne sudokrem, psa drzte dovtedy, kem sa prostriedok nevstrebe, ak je pes po ostrihani nepokojny,nedavajte ho strihat nakratko, ale aspon na cca 5-6 cm..

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    pri zapálení análnych žliaz sa psíkovia vozia po zadočku, skôr to môže byť alergia na tie "kozmetické" prípravky, ktoré sa pri strihaní používajú, ale u 13-ročného psíka si myslím, že tá koža je už zoslabená a celkovo reaguje na strihanie na citlivých miestach alergickou reakciou a stačí, keď ten strojček je často používaný a "šklbe". Jeho to už môže aj bolieť

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Daj mu u vetoša vytlačiť análne váčky. Jedná z príčin škriabania psa, veľmi častá.
    michaela329 vačky má vytlačené, robia mu to vždy pri strihaní. s týmto nemáva problém, veľmi málo sa mu zapaľujú. to škriabanie má v okolí semeníkov a vždy len po ostrihaní.

    Problémy po strihaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.