Zavrieť

Porady

Tovar z CZ objednal SR, dodaný do PL

Ahojte.Platca DPH zo SR si objednala tovar z CZ. Tovar bol ale z CZ priamo dodaný do PL (zákazník slovenskej firmy). Na finančnej správe som čítala, že platca CZ pošle faktúru platcovi SR bez DPH (to mi je jasné) a platca SR samozdaní, ale nemá nárok na odpočet, pretože to išlo mimo SR. Moje otázky.
1) Aké kroky musí platca SR ešte urobiť? Má sa zaregistrovať v PL ako platca DPH? Ak áno, kedy? Pred dodaním tovaru do PL?
2) Má tiež tam podávať daňové priznanie a odvádzať DPH? Čo so zaplateným DPH? Môže si ho vôbec niekedy odpočítať? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Taxaudit je offline (nepripojený) Taxaudit

    Taxaudit
    Dobrý deň, áno odberateľ sa musí zaregistrovať v PL pred dodaním tovaru a pod týmto IČ DPH objednať tovar (aby správne IC DPH uviedol aj dodávateľ v súhronom výkaze. K druhej otázke: keď budete registrovaný v PL, budete tam podávať daňové priznanie - priznáte nadobudnutie tovaru v PL a uplatníte si tam odpočet
    KloferHladny a čo trojstranný obchod ?? Ak dopravu vykonal dodávateľ z CZ resp. SR obchodník, potom je to podľa mňa 3.stranný obchod
    Taxaudit Áno aj ten by sa dal aplikovať, ak sú splnené všetky podmienky. Teda prvýý odberateľ nie je identifikovaný pre daň v členskom štáte druhého odberateľa a voči prvému dodávateľovi a druhému odberateľovi použije rovnaké identifikačné číslo pre daň.
    Tak isto tovar odoslal alebo prepravil prvý dodávateľ alebo prvý odberateľ, alebo iná osoba na ich účet z členského štátu iného ako je členský štát identifikácie prvého odberateľa do členského štátu druhého odberateľa,

    Tovar z CZ objednal SR, dodaný do PL

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.