Zavrieť

Porady

Oznámenie zániku dan.povinnosti -dan z mot.vozidiel

Automobil v osobnom vlastníctve som využívala počas roku 2014 na podnikanie a aj som zaplatila dan z mot.vozidiel za rok 2014. V roku 2015 som ho ale prestala využívať na podnikanie.Podľa nového zákona 361/2014 par.8 ods.6 danová povinnosť zaniká k 31.12.predch.zdaňovacieho obdobia ak nebolo využívané na podnikanie, to znamená že môžem dať oznámenie o zániku dan.povinnosti do 31.1.2016 a nemusím podávať dan.priznanie? Lenže dátum zániku by bol 31.12.2014 a vtedy bol platný ešte starý zákon, kde bolo treba nahlásiť zánik dan.povinnosti do 30 dní , čo som neurobila. Hrozí mi pokuta?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak splnas podmienky uvedene v § 8 ods. 6 zákona o DzMV a podas oznamenie v lehote, tak zanik danovej povinnosti nastane spatne k 31.12.2014.

    Ak si vozidlo nepredala alebo neprestala podnikat k 31.12.2014 nemohla si nahlasit zanik danovej povinnosti do 30 dni, lebo zanik v tom case nenastal.
    Ziadna pokuta ti nehrozi.
    Perlička Ďakujem za pomoc. Nebola som si istá či to tak môže byť.Takže stačí oznámenie o zániku dp podať do konca januára.Vďaka

    Oznámenie zániku dan.povinnosti -dan z mot.vozidiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.