Zavrieť

Porady

Dohoda o elektronickom doručovaní , autorizácia

Dobrý večer,
chcem sa spýtať, keď sa stal môj klient platcom DPH, aké kroky nasledujú, aby sa elektronicky zaregistroval?
Vytlačím 2x dohodu o elektronickom doručovaní, a pôjde ju zaniesť konateľ firmy na DU osobne. Našla som tlačivo Autorizácia fyzickej osoby daňovým subjektom, ktoré som v minulosti vytláčala zo stránky drsr, ktorú som tlačila s dohodou a poslala po konateľovi na DU. Teraz ho hľadám a neviem nájsť. Zmenilo sa niečo?
Musím ísť aj na DU, alebo len konateľ?
Ďakujem.
avalik Upresni co chces? Na zaklade plnomocenstva dorucovat dokumenty klienta financnej sprave, chces vybavit konatelovi pristup k elektronickym sluzbam - t. j. dorucovanie a prijimanie, alebo chces na seba prijimanie elektr. podani od FS namiesto konatela?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    toto si čítala?
    https://www.financnasprava.sk/sk/ele...pristupu-k-aes
    klient sa musí najprv zaregistrovať, dostane od du e-mail obsahujúci zadané registračné údaje, a až potom s týmto vytlačeným mailom, občianskym, 2x nepodpísanou dohodou, a prípadným splnomocnením ide na du..
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marions Áno, čítala, len som myslela, že to je na registráciu pre mňa. Ja som klientom vytlačila 2x dohodu, a tú autorizáciu, že môžem pre nich robiť...ale to už bolo pred 2-ma rokmi. Mám pozakladané len dohody a tie autorizácie....to ma splietlo, oni vlastne platcovia boli a to boli dohody len na elektronické podávanie...pardon.
    Ďakujem, tak zaregistrujem firmu, /ale nenašla som formulár pre PO/ vytlačím dohody a pošlem konateľa? Ja tam ísť musím tiež? V tom registračnom formulári je len meno a priezvisko, s.r.o. vypíšem kem?
    marions v tom registračnom formulári je meno a priezvisko, s.r.o. sa píše kam?
    Žabinka v tomto nie som celkom zbehlá, asi by bolo najlepšie informovať sa priamo na du.. možno poradí niekto, čo má skúseností..
    avalik marions, citaj pozorne, co je v tom linku uvedene ... "Registrácia používateľa je proces, pri ktorom sa fyzická osoba stáva používateľom elektronických služieb finančnej správy SR ..." ... je sro fyzicka osoba?
    marions no nieje, tam som aj ja došla a zastala. A právnická sa nemôže registrovať? Ak FO, tak ktorá? JA som už registrovaná....Veď to dookola čítam, a našla som formulár aj pre právnickú osobu a na konci čítam, že vypíše PO, ktorá nemá pridelené DIČ. Veď ja už behám po tom portáli 2 hodiny a neviem si rady, tak som napísala, či mi niekto neporadí
    avalik odpovedz na moje otazky vyssie, lebo zo zadania nie je jasne co chces
    marions Chcem zaregistrovať s.r.o.- neplatcu DPH na elektronické podávanie DP. Aby som ja, ako externá firma mohla za ňu podávať DP
    avalik A kto bude prijimat elektronicke podania od financnej spravy? Vezmes si to na zpdpovednost ty, alebo to bude na konatelovi?
    marions Ja budem komunikovať s DU. Na základe splnomocnenia doručovať dokumenty klienta finančnej správe
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak si uz ty registrovana a mas svoje ID, posli konatela, s 2 vytlackami dohody - podpise pred uradnickou, splnomocnenim na teba a s emailom kde je tvoje ID na DU. Ak email nemas, tak si zavolaj na FS ako ho opatovme ziskas.

    Samozrejme na portali sa moze zaregistrovat aj konatel a bude mat prehlad o tom co ty posielas, a aj prehlad o spise danovnika. ten tiez potom moze pridavat a odoberat autorizovane osoby.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marions Ďakujem, 2 dohody mám vytlačené, email pozriem, alebo zavolám a keď pôjdem s konateľom aj ja tak to je všetko?
    marions Vlastne moje ID mám myslím vytlačené. Sa mi to zdalo jednoduché len tá autorizácia mi chýba, čo mám s ostatnými
    avalik A co ine by este malo byt? Ved toto vsetko mas uvedene v linku od Zabinky ... a aj tu na porade to uz bolo vysvetlovane, staci len pouzit vyhladavac.
    marions snažila som sa, nič som nenašla....ďakujem za usmernenie, pomohlo
      zbaliť

    Dohoda o elektronickom doručovaní , autorizácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.