Zavrieť

Porady

Financovanie odkupenia s.r.o.

Dostal som ponuku na prevzatie/odkúpenie obchodného podielu s.r.o. v ktorej sú dvaja spoločníci a sú zaroveň aj konatelia, obaja by odstúpili a ja by som vstúpil do s.r.o. tiež s ďalším spoločníkom. Obraty spoločnosti sú dostatočné na splatenie pôžičky od banky ktorá by sa brala na financovanie odkúpenia. Moja otázka je ako to celé dať dohromady. Je možné ako prvú vec prevziať spoločnosť a v zápätí požiadať o pôžičku banku na vyplatenie odstupujúcich spoločníkov? Bude to banka akceptovať? Je to vôbec možné? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Dajte hodnotu firmy oceniť znaleckým posudkom. Následne si vezmete pôžičku ako fyzické osoby a zriadi sa v prospech banky pri prevode podielov záložné právo na ne.
    ivan206 Ďakujem za odpoveď, ale mohli by ste mi to ešte trocha priblížiť ? Do správy. Ešte raz ďakujem.
    profesional V čom to potrebujete priblížiť. Čo Vám nie je jasné?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    nuž ale obchodné podiely kupujete ako fyzické osoby, prečo by si na to mala brať úver firma? Vy máte zaplatiť, nie firma.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivan206 Sú to známi takže sa dá dohodnúť, že oni nám prepíšu podieli a my už ako právnická osoba zoberieme úver na vyplatenie podielov
    Dáša_ ale právnická osoba nemá s vyplatením obchodných podielov nič. to je vaša súkromná vec. peniaze pravnickej osoby sa používajú na čínnosť firmy. a netreba zabudnúť, že platí aj zákon o obmedzení hotovostných platieb
    JankaO Takisto, ako mne bila nezaplatí u nej kúpené rožky, takisto sro mi nemá čo platiť kúpu môjho obchodného podielu v nej.
    ivan206 a viete mi poradiť ako by sa to dalo zrealizovať? zatiaľ ma nič iné nenapadlo. Hovorím firma by so splatením úveru problém nemala, len to potrebujem nejako vymyslieť.
    Dáša_ zober si úver ako fyzická osoba a zaplať tak
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Vyplatit obchodny podiel musi nadobudatel obchodneho podielu - a to nie je sro ale ty ako buduci spolocnik. Mozes si vziat uver v banke na seba a splacat ho zo svojich prijmov.

    Financovanie odkupenia s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.