Zavrieť

Porady

All in one pc

Dobrý deň všetkým. V najbližšej dobe plánujem a rozmýšľam nad kúpou all in one pc.Mohli by ste mi poradiť výhody-nevýhody? Doteraz mám 7 ročný notebook Acer Extensa 5620. Klasický počítač nechcem kvôli nedostatku miesta. Ďakujem za rady.
Kabaka123 to máš podobné ako s multifunkčným zariadením... tlačiareň-skener-kopírka-(fax).... niečo nebude fungovať a musíš kupovať nové....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Podla mojho sukromneho a zaujateho nazoru je all in one --- ani ryba ani rak.
    Aj tak musis niekam postavit monitor (s pocitacom v tele) a potrebujes k tomu klavesnicu takze miesto oproti notebook-u neusetris.
    Nevyhody:
    - nevies ho jednoducho prenasat ako NB
    - cenovo je vyssie ako NB alebo ako klasickyx PC
    - v pripade nutnosti vymeny komponentov - neviem ci vies pouzit standardny HW

    ja osobne v all in one PC nevidim skoro ziadne vyhody.
    (Ale je to iba moj subjekt. nazor)

    Je to napriklad ako Nissan Juke - nieje to SUV...nieje to ani osobak...je to spatne......je to male.......a ludia to aj tak kupuju.
    Takze ze - je to iba na tvojom rozhodnuti - ak chces --- tak kup.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nakoľko @dmc to už popísal v stručnosti (a celkom presne) ja len podoplňujem:
    Výhoda: jedna jediná - a to, že máš všetko spolu (okrem klávesnice a myši). Ale to má podobné i NB (a ten ani tú myš niekeda nepotrebuje).
    Nevýhody:
    - oproti NB, ktorá má "záložný zdroj" akumulátor, tento nemá záložný zdroj;
    - komponenty sú natesnané v miniatúrnom tele prístroja, často integrované (GK, ZK), takže mnohokrát ani nie je možnosť tam pridať niečo navyše.
    - monitor, ak by si chcel lepší - nevymeníš, musíš pridať ďalší (a samozrejme záber miesta), ale či ho utiahne tá grafika - to je otázne;
    - pamäte RAM - často sú tam "napevno" - teda nemožnosť rozšírenia RAM
    - ak sa pokazí, do servisu ide VŠETKO - teda na stalo nezostane nič (a teda ani práca a zábava nebude) - ale to je i u NB;
    - cena - pre takto poslabšie zostavy je cena vyššia niekedy o 1/3 až 1/2 (daň za "komfort");
    - nie je prenosný (na rozdiel od NB, s ktorým môžeš sa hrať i na lúke).

    Záverečný verdikt - takýto PC (all-in-one) by si kúpil masochista, alebo taký, ktorý by to považoval za vhodný štýlový doplnok v byte. Na tvojom mieste - zabudni na to -kúp si za rovnakú cenu kvalitnejší NB (často výkonovo vyšší, ako ten all-in-one), alebo za cenu tohoto si dáš poskladať klasický desktop PC (stolný), s výhodami, že ho môžeš postupne vylepšovať (upgradovať) lepšími a lepšími komponentami - postupne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.