Zavrieť

Porady

Nezdanitelna cast zakladu dane

Dobry vecer poradaci.
Chcel by som Vas poziadat o pomoc, kedze v oblasti dani nie som velmi zdatny.
Najprv sa pokusim popisat situaciu. Do 28.Feb.2015 som bol zamestnancom firmy a 1.Mar.2015 som zacal podnikat ako SZCO. 5.Aug.2015 som ukoncil podnikanie a opat som sa zamestnal ako zamestnanec firmy. Od prveho zamestnavatela by som mal co chvilu dostat rocne zuctovanie a sucasny zamestnavatel mi urobi zuctovanie tak tiez. Otazka smeruje k nezdanitelnej casti zakladu dane. Ak som to spravne pochopil nezd. cast zakladu dane si vypocitam tak, ze pouzijem mesacnu NCZD vo vyske 316,94 EUR a vynasobim to poctom mesiacov, ktore som podnikal, alebo sa mylim? Cize v mojom pripade by sa jednalo o sumu 1584,70 EUR?
Dakujem Vam vopred za pomoc.
Prajem prijemny vecer.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Podávaš DP typu B, do ktorého zahrnieš príjem zo závislej činnosti od oboch zamestnávatelov (každý zamestnávatel ti vystaví potvrdenie o zdanitelnej mzde, nerobí ročné zúčtovanie), aj príjem z podnikania. Uplatníš si ročnú NČZD a príp. daň zrazenú u zamestnávatelov započítaš.

    Tvoj postup výpočtu nie je správny, zver spracovanie DP radšej kvalifikovanému účtovníkovi.
    KingDiamond3 Dakujem za vysvetlenie Samozrejme danove priznanie zverim uctovnikovi, sam by som si s tym neporadil. Len som chcel pochopit princip vypoctu dane z prijmu. Este otazka ohladom pausalnych vydavkov, tie si uplatnim vo vyske 40% iba na prijem z podnikania. Este raz vdaka a prajem krasny den.
    kn-alka Príjem z podnikania x 40% - nie však viac ako 2.520€ (420x6 mesiacov podnikania)

    Nezdanitelna cast zakladu dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.