Zavrieť

Porady

Preplatok na dani z príjmu FO záv. činnosti a MV z 2004 - ako zaúčtovať?

Dobry deň, po rozhovore so spravcom dane o odsuhlaseni zaplatenych preddavkov mi ustne bolo oznamene, že v systeme eviduju preplatky na dani z MV a zo zav činnosti FO z roku 2004. Nie je to na zaklade daňovej kontroly, len porovnanie uhrad a predpisov. Vraj mam v tomto roku poslať o to menej. Len mi to nebude sedieť v učtovnictve. Ako zaučtujem, 342/648 a 345/648 - daňovy vynos? učet 595 nemožem použiť, nie je to 341, ani po daň kontrole. Už nedohľadam 12 rokov naspať ako to vzniklo, už mi to na učtoch 342 a 345 nefiguruje. Zaujimave je, že volam každy rok a vyskočilo im to až teraz....
Naposledy upravil witch : 20.01.16 at 06:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Ahoj, ako si to poriešila ?? Totižto v piatok som po telefóne zistila i ja, že máme preplatok na dani z príjmu PO za rok 2004....my však žiadny preplatok neevidujeme, tak by som to tiež riešila cez 648
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chrusťa ja som mala taký istý prípad kedy mi volali z Du, že evidujú preplatky zo závisl.činnosti z min. rokov, aby sme o to menej teraz zaplatili. Vyžiadala som si to od nich písomne a zaúčtovala som to 342/648 daňovo. Neviem, či je to správne, ale ináč nevedela som čo s tým, keďže v účtovníctve mi preplatok nefiguroval nikde.
    evuš Ďakujem za info, urobím to tak....inak sa to asi ani nedá, nakoľko to je už pekných pár rokov...
    witch ahojte, aj ja som to tak nakoniec urobila, 648 daňová...
      zbaliť
    witch 19.01.16 14:17 priradil do Porady

    Preplatok na dani z príjmu FO záv. činnosti a MV z 2004 - ako zaúčtovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.