Zavrieť

Porady

2 x vyplatený preplatok na dani z príjmu FO

Dobrý deň,

zdravím všetkých, ktorí radi riešia kuriózne prípady.
Mám jednu pani ktorej som robila daňové priznanie k dani z príjmov typu A nakoľko bola 8 mesiacov na materskej a potom začala pracovať.
Zo zamestnania mi za tie 4 mesiace doniesla potvrdenie o zrezaných preddavkoch na daň na základe ktorého som urobila daňové priznanie, uplatnila nezdaniteľnú časť a požiadala o vrátenie zrazeného preddavku na dani. Včera mi telefonovala, že jej daňový úrad peniažky poslal ale zároveň sa pýtala u nich v mzdovej učtárni kde jej účtovníčka povedala, že jej bolo urobené ročné zúčtovanie dane a preplatok na dani v tej istej výške ako vyšiel mne v jej daňovom priznaní jej bol vyplatený na účet.
Môj údiv nepozná hraníc :-(
Ako je možné že účtovníčka jej urobila ročné zúčtovanie dane a keď žiadala o potvrdenie o zrazených preddavkoch tak jej ho tiež vystavila ???
O tom, že dotyčná pani nevie čo jej príde na účet a čo nie nebudem radšej ani písať :-(
Takže teraz naozaj neviem ako rozriešiť tento prípad. Prijať peniaze poukázané daňovým úradom, podať opravné daňové priznanie a prijatý preplatok poukázať naspäť daňovému úradu ???
Ďakujem,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Tá pani podpísala u svojho zamestnávateľa aj žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania dane nie ? Na ja by som v prvom rade vrátila peniaze späť DÚ a zaslala sprievodný list v ktorom by som celú situáciu vysvetlila a tlačivo by som opravila tak, že by som všade dala nuly. Ale neviem či je to tak správne ešte som nemala taký prípad.

    Danuska je offline (nepripojený) Danuska

    obyčajný človek- žena Danuska
    No, v prvom rade by som sa opýtala dotyčnej panej, či požiadala o vykonanie ročného zúčtovania v zamestnaní, pretože podľa toho, čo si napísala, asi nie. Ak nie, tak nech sa s tým trápi pani mzdárka, pretože to daňové je dobré. Alebo by som to nechala tak, keď prídu na kontrolu do zamestnania, bude to chyba mzdárky a z výplaty jej to bude zrážať postupne podľa dohovoru.

    2 x vyplatený preplatok na dani z príjmu FO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.