Zavrieť

Porady

Riešenie poistnej udalosti a znalec

Dobrý deň,

potrebujem radu v oblasti likvidácie poistnej udalosti. Moja situácia:

Dostal som telefonát od polície, že mám nabúrané vozidlo. Toto sa následne potvrdilo-vysvitlo že niekto do mňa nabúral na parkovisku pred bytom, z miesta nehody ušiel ale našťastie sa našlo dosť uvedomelých spoluobčanov, ktorý nahlásili na políciu celú udalosť vrátane ŠPZ. Viditeľná škoda na aute minimálna, o to horšie sú menej viditeľné škody - náraz do predného kolesa. Od polície som dostal info že to musia celé vyšetriť a majú na to cca 30 dní. Na základe ŠPZ som našiel poisťovňu (Komunálna), v ktorej je poistené vozidlo PODOZRIVÉ zo spáchania nehody, ale tam sa so mnou o žiadnej obhliadke nechceli so mnou ani rozprávať do ukončenia vyšetrovania a že mám si to buď sám zaplatiť, alebo čakať. Naivne som dúfal vo funkčnosť polície a poisťovne , ale ani po mesiaci nie sú žiadne výsledky. Z tohoto fóra som vyčítal (žiaľ až teraz-moja prvá poistná udalosť), že s obhliadkou sa môžem obrátiť na nezávislého odhadcu a tento úkon musí poisťovňa akceptovať.

Otázky by asi zneli:
-ako sa mám zachovať ak nechcem celú opravu hradiť z vlastného vrecka?
-čo robiť aby som auto mohol dať opraviť skôr ako bude ukončené oficiálne vyšetrovanie, ktoré sa môže natiahnuť na neurčito?
-čo robiť, aby ma poisťovňa nezblbla?
-má niekto konkrétne skúsenosti s odhadcom v BA kraji, ktorého by mi odporučil?

Pre doplnenie auto má rok výroby 1998 ide o naftové volvo V40 s nájazdom cca 300 000 je v dobrej technickej kondícii, pravidelne servisované, bez korózie, ale vek neoklamem.

Za radu vopred ďakujem
Naposledy upravil jakubicek1 : 25.01.16 at 13:01
8 komentárov     zbaliť
Mila123 koľko (odhaduješ) je škoda?
jakubicek1 servis to pozrel len zvonku (nakolko to este nebolo na zdvihaku a ja som cakal, ale odhad je 500-.... nikto aka skoda vznikla na naprave alebo nedajboze spojka, prevodovka
Mila123 zváž všetku svoju aktivitu, pretože ak si dáš aj posudok vyhotoviť, všetko zaplatíš a budeš musieť dokazovať cestou súdu, a nakoniec ak budeš mať súdne rozhodnutie, vymožiteľnosť je u nás skoro nulová........zvažuj.....
jakubicek1 Takže odporúčanie je len čakať na policajnú právu a obhliadku od poisťovne?
jakubicek1 no asi sem musím niečo vpísať, inak nemôžem posielať súkromné správy
jakubicek1 asi toto fórum nedokážem poriadne používať
misoft Hore si napísal jedno správne! Vek neoklameš! 18-ročne vozidlo - zoberú "tabuľky", vypočitajú amortizáciu, hodnotu teraz... neočakávaj, že ti preplatia ako za nové! I keď je pravidelne servisované a nehrdzavejúce, v " dobrej" kondícii (o tomto by som pochyboval).
jakubicek1 ďakujem za odpoveď plnú užitočných informácií
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Riešenie poistnej udalosti a znalec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.