Zavrieť

Porady

Kurz pri naskladnení tovaru

Chcem sa podrobnejšie popýtať na kurz, keďže idem kupovať tovar z Čiech. Vediem daňovú evidenciu. Keď zaplatím cez banku, tak mi to banka strhne v nejakom kurze, v tomto kurze si to zapíšem do evidencie príjmov a výdavkov a pri naskladnení použijem kurz ecb, podľa zákona ? A keďže v DE neriešim kurzové rozdiely, tak už nič iné nezapisujem ohľadne kurzov ? T.j. nebude mi vlastne sedieť čo som fyzicky zaplatila voči hodnote skladu v Eur ? Objasní mi to prosím niekto ?

DOPLNENIE: zamyslela som sa nad tým, že čo vlastne znamená v daňovej evidencii - nevyčíslovanie kurzových rozdielov. Neznamená to, že keďže žiaden kurzový rozdiel nemá v daňovej evidencii vplyv na základ dane z príjmu, nemusím to riešiť vôbec ? Myslím tie kurzy na faktúrach a platbách a sklade ? Nestačí, keď evidujem všetko iba v takom kurze v akom som to skutočne uhradila t.j. vlastne kurz komerčnej banky v deň úhrady? Možno sa pýtam blbosť, ale som z tých kurzov úplne zmätená, lebo inde na nete ešte čítam iné rozdiely oproti tu uvedeným veciam na porade a už mi z toho šibe.
Naposledy upravil TaraNoelle : 24.01.16 at 13:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kurz pri naskladnení tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.