Zavrieť

Porady

kurz pri dodaní tovaru zo zahraničia

dobrý večer, mohli by ste mi prosím poradiť ohľadom určenia správneho kurzu pri dodaní faktúry z CZ???? vystavenie tovaru+deň dodania tovaru podľa fa je 10.08 skutočné dodanie tovaru je 13.08, mohli by ste mi poradiť,aký kurz mám použiť pri prepočítaní fa,správne si myslím, že 12.08 a ako je to s DPH, pri prepočte sa použije kurz dňa 10.08 ???? čítala som veľa príspevkov z porady, ale skôr ma domotali, tak preto som si dovolila založiť novú tému..
ďakujem vopred za odpoveď, veľmi mi pomôžete
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    casch je offline (nepripojený) casch

    casch
    Pre účely DPH - výpočet samozdanenia použiješ kuzr skutočného dodania, t.j.13.8. Pre ocenenie v účtovníctve kurz vystavenia fa 10.8:

    casch je offline (nepripojený) casch

    casch
    Pre účely DPH použiješ kurz skutočného dodania, pre ocenenie v účtovníctve kurz z faktúry.
    pýtam sa preto, lebo podľa Ceningovej sa prepočet cudzej meny na EUR prepočítava kurzom ECB vyhláseným v deň predchádzajúci dňu splnenia dodávky a tu sa názory rozchádzajú, lebo jedny tvrdia, že kurzom pred dňom dodania podľa fa /v mojom prípade teda 09.08/ a druhí, že kurzom dňom skutočného dodania /12.08/... prosím ako je to teda? a DPH dňom vystavenia faktúry??? prosím, už v tom mám riadny guláš

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    mata.srnkova Pozri príspevok
    pýtam sa preto, lebo podľa Ceningovej sa prepočet cudzej meny na EUR prepočítava kurzom ECB vyhláseným v deň predchádzajúci dňu splnenia dodávky a tu sa názory rozchádzajú, lebo jedny tvrdia, že kurzom pred dňom dodania podľa fa /v mojom prípade teda 09.08/ a druhí, že kurzom dňom skutočného dodania /12.08/... prosím ako je to teda? a DPH dňom vystavenia faktúry??? prosím, už v tom mám riadny guláš
    Do DPH ide fa dňom vystavenia t.j. 10.8.2009 prepočítaná kurzom ECB zo dňa 9.8.2009.

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    mata.srnkova Pozri príspevok
    ďakujem za odpoveď, čo sa týka DPH a ako je to s prepočtom do účtovníctva????
    kurzom skutočného dodania tovaru

    kurz pri dodaní tovaru zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.