Zavrieť

Porady

Počítač nefunguje po preinštalovaní Windowsu...

Počítač mi ponúkol preinštalovanie novšej verzie Windowsu, inštalácia prebehla dobre, lenže po nej, keď sa prihlásim do svojho konta nabehne mi len čierna obrazovka. Mám notebook Asus X55A. Skúšala som zadať aj recovery key, aby som obnovila nastavenia, ale nereaguje na to. Má niekto s niečím takým skúsenosť? Čo mám robiť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pravdepodobne konflikt ovládačov..... skúsiť prejsť do Safe modu. Malo by nabehnúť aspoň v základnom rozlíšení.
    Problém je často v tom, že síce sa vykoná upgrade na Win10, ale mnohokrát neaktualizuje ovládače (zostanú staré) a problémy sú na svete.
    Možnosti - doinštalovanie ovládačov pre Win 10 odtiaľ http://www.driverscape.com/manufactu...tops/x55a/1435 - vybrať správny OS!!!
    Alebo stiahnuť ISO Win10, predtým zálohovať svoje dáta a vykonať čistú inštaláciu Win10 - pri inštalácii si OS už mnohokrát vyhľadá sám potrebné ovládače.
    O aktivovanie sa netreba starať, Win10 upgradom bol aktivovaný.
    Inak - tu je celá samostatná časť s tématikou Win10 http://www.porada.sk/t267205-windows-10-a.html
    Naposledy upravil misoft : 21.01.16 at 18:06
    Jannka95 Ďakujem za radu, čo sa týka počítačov, som absulútny amatér. Našla som si návod ako prejsť do Safe modu (klávesou F8...), no počítač mi na to nereaguje. Pokúšala som sa teda o čistú inštaláciu Win10, stiahla som si to z druhého počítača na klúč, keďže na mojom notebooku to nejde, lenže môj počítač mi neotvára ani USB ani DVD, takže situácia je naďalej bezradná...
    misoft No ten kľúč a inštalačka na ňom - musí byť tzv. bootovateľná. A navyše, ak je UEFI v NB - tak i to je potrebné upraviť na inštalačnom médiu, alebo potom svtúpiť do BIOSu a nastavit Legacy BIOS - teda ako klasický BIOS.

    Počítač nefunguje po preinštalovaní Windowsu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.