Zavrieť

Porady

Windows 8 / 7 - Obnova / Oprava Registrov Windows po preinštalovaní systému Windows zo záložných .reg súborov - nefunguje.

Chcem sa spýtať na možné riešenie obnovy Registrov Windows 8 zo záložných .reg súborov. Ide o nasledovné - pri poslednom vypnutí notebooku s Windows 8 si systém robil nejakú aktualizáciu nového hardvéru (externý HDD v rámčeku, ktorý predtým nenačítal) a aktualizáciu nedokončil korektne. Pri opetovnom zapnutí notebooku už windows nenabehol. Windows 8 je predinštalovaný (teda nahratý na konzole HDD). Urobil som teda návratový bod Windows pred vyskatnutím chyby. Windows nenabehol. Urobil som teda Windows Recovery - Windows nabehol, no stratil som všetky návratové body. A zároveň Windows samozrejme nepoznal večšinu nainštalovaných Programov / Aplikácií. Aby ich poznal, urobil som Import Registrov Windows zo záložných .reg súborov pred vyskytnutím problému (mám ich niekoľko). Po opetovnom reštarte však Windows stále odmieta nabehnúť. Súsil som aj kombináciu uloženia nového .reg súboru po obnovení Windows, načítal som starý full .reg a následne ten nový short .reg. Ani to nepomohlo. Potrebujem nejako docieliť, aby som po Windows Recovery mohol do registrov pridať všetky potrebné alpikácie pred kolapsom systému. Eventuálne Windows 8 ponúka pred nabootovaním aj možnosť spustiť Regedit v režime DOS (nabehne klasické okno windows pre regedit, takže sa s nim dá pekne pracovať), len ako by som identifikoval v DOS kde je problém v Registroch, aby som ho mohol manuálne opraviť. Programov vo Windows mám nainštalovaných veľké množstvo a nemôžem robiť Win Recovery pri každom blbom kolapse systému a znova všetko nainšalovávať. Ak mi viete ešte niečo poradiť, budem rád - v počítačoch, vo Windows aj v Registroch sa vyznám celkom slušne, preto si vždy aj robím tie zálohy, len keď nefungujú, tak čo stým? Nový .reg s čistým systémom má nejakých 100 MB a starý .reg s aplikáciami má už nejakých 190 MB. Eventuálne aj nejaký softvér na opravu registrov ale v DOS by tiež mohol pomôcť. Ďakujem za každú dobrú a úcinnú radu.

OK, musím žiaľ konštatovať, že obnova systému Windows 8 s pôvodnými aplikáciami zo záložných súborov Registra Windows je absolútne neuskutočniteľná. Takže týmto sa vac nezaoberám - rozhodol som sa pre nové inštalácie všetkých programov. Aspoň že základné nastavenia Windows 8 mi po Recovery zostali zachované - no to je žiaľ všetko, čo sa dalo použiť.
Naposledy upravil afrodias : 27.02.14 at 08:56
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Windows 8 / 7 - Obnova / Oprava Registrov Windows po preinštalovaní systému Windows zo záložných .reg súborov - nefunguje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.