Zavrieť

Porady

Je povinnostť nosiť v aute doklad o zaplatení PZP?

nazdar borci. Je nejaký zákon, respektíve prikazuje nejaký zákon povinnosť nosiť v aute okrem správy o nehode a bielej (zelenej) karty aj doklad o zaplatení PZP? Môžu odo mňa policajti pýtať pri kontrole tento doklad a keď ho nebudem mať, môžu mi dať pokutu? Je táto povinnosť zakotvená v niektorom zákone?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    už roky-rokúce NIE !!!!

    .... a kto platí prevodom?
    .... a kto má súbor poistení viacerých áut?

    .... a keď mám v tej istej poisťovni aj životné poistenie? zo šeku nevyčítaš, za čo si vlastne platil :P

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    8/2009 Z. z.Zákon o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov

    § 4
    Povinnosti vodiča

    (1) Vodič je povinný

    b) mať pri sebe platné doklady predpísané týmto zákonom alebo osobitným predpisom,7)

    7) Napríklad zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 168/1996 Z. z. o cestnej doprave v znení neskorších predpisov,
    § 18 zákona č. 381/2001 Z. z. o povinnom zmluvnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,
    § 23 ods. 7, § 52 ods. 7, § 70 ods. 3 zákona č. 725/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov,
    § 12 zákona č. 280/2006 Z. z. o povinnej základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku niektorých vodičov.



    381/2001 Z. z.Zákon o povinnom zmluvnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla a o zmene a doplnení niektorých zákonov

    § 18
    Kontrola poistenia zodpovednosti

    (1) Pri prevádzke tuzemského motorového vozidla je vodič povinný mať pri sebe potvrdenie o poistení zodpovednosti, ktoré je povinný na výzvu príslušníka Policajného zboru predložiť; ak bolo dojednané poistenie podľa § 14, je túto skutočnosť vodič povinný preukázať.

    (2) Pri prevádzke cudzozemského motorového vozidla je vodič povinný mať pri sebe zelenú kartu alebo potvrdenie o hraničnom poistení, ktoré je povinný na výzvu príslušníka Policajného zboru predložiť. Táto povinnosť sa nevzťahuje na cudzozemské motorové vozidlá, na ktoré sa vzťahuje Mnohostranná dohoda o zárukách medzi Národnými kanceláriami poisťovateľov.

    (3) Príslušníci Policajného zboru v rámci dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky vykonávajú kontroly dokladov uvedených v odsekoch 1 a 2.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Stačí mať PLATNÚ bielu kartu, tá je potvrdením o PZP. Preto som zvýraznila platnú,lebo pokutu platili aj takí, ktorí mali platnú ale doma, a v aute mali starú Nevymenili si kartičku na nové poistné obdobie
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Martuk Tweety v tom linku, čo si pridala sa o doklade o zaplatení nič nepíše, tam je len doklad o STK, EK a diaľničnej známke. Našiel som tu jednu tému, ale ta je už nejaké roky stará, tak ma napadlo, či sa za tú dobu niečo nezmenilo.
    kn-alka však preto sa nepíše, lebo ho nepotrebuješ.

    Potvrdením o PZP je biela karta
    Tweety ak sa nepíše, znamená teda, že nie je povinný, máš tam bielu a zelenú kartu
    Martuk aj som si myslel, ale jeden nikdá nevie, čo si policajti vymyslia
    misoft Policajti nemajú čo vymýšľať. Zákon vraví jasne, aké doklady sú potrebné kvedeniu mot. vozidla. Doklad o ZAPLATENÍ (teda ústrižok zloženky) sa tam nespomína...
    Ak by však pýtali a za toto pokutovali ....ajajaj.... perné chvíle by ich čakali.... prekročenie svojich právomocí.... i z mundúru by mohli sa vyzliecť....
      zbaliť

    Je povinnostť nosiť v aute doklad o zaplatení PZP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.