Zavrieť

Porady

Odvolania proti rozhodnutiu posudkovej komisii ohladom ID

Ahojte, Dobrý deň,

chcem sa vás opýtať kto mi vie poradiť. Zobrali mi po prehodnotení plný invalidný dôchodok. Posudkovy lekar mi dal len 60% a z chorôb mi uznal len dve, čiže 50% za onkologicke ochorenie (metastazy) a 10% za druhu chorobu. (i ked doklady som mala na 4 ochorenia). Tie dve ako keby ani neboli. Môže vôbec odignorovať diagnozy? Ja uz zdravsia nebudem a prist o plny invalidny je fakt zle.. . Kde sa mozem odvolat ? Neviem ani akym stýlom mam odvolanie napisat, ma to vôbec zmysel ???

Dakujem za kazdu odpoved.
Naposledy upravil ivka70 : 22.01.16 at 18:43
3 komentárov     zbaliť
veronikasad aké obdobie uplynulo od zistenia onkologického ochorenia ? Zlepšil sa v tejto oblasti tvoj zdravotný stav od posledného prehodnocovania ?
angel1980 Najpr to bolo karc. prsnika a z toho mts do chrbtice. A je tomu 3 roky. Beru to ako stabilizovana...tusim.. Prehodnocovana som bola pred tromi rokmi ked chcel znovu zobrat ID, ale tam som zacala bojovat s mts...
veronikasad doplnila som odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pri posudzovaní zdravotného stavu sa berie do úvahy hlavná diagnoza + max. 10 % za ostatné diagnozy.

    Pozri prílohu č. 4 Zákona o soc.poistení, kde si vyhľadaj svoje ochorenie. Ak % miery poklesu zárobkovej činnosti pri hlavnej diagnoze nie je určené správne, pri odvolaní sa zameraj týmto smerom.

    http://www.zakonypreludi.sk/file/dat...108z310p01.pdf

    Doplnenie :
    Pozri kapitolu XIII. položku 2b). Zrejme ti posudkový lekár priznal spodnú hranicu rozpätia (50-70%). Porovnaj si so zdravotnou dokumentáciou či sedí ten popis položky, príp. vyhľadaj inú vhodnú dgn. Ak to lekár vyhodnotil ako položku 2e) tak ti priznal % na vrchnej hranici, vtedy bude treba preukazovať že o stabilizovaný stav neide.

    Ak bolo % priznané na spodnej hranici, stojí za to napísať a poslať kvalifikované odvolanie.
    Naposledy upravil veronikasad : 22.01.16 at 18:41
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    angel1980 Pozerala som to, len sa v tom nevyznam ako to presne beru lekari. Prvy raz hovoril, ze nebude problem pri posudzovani a ked som prisla na predvolanie tak to uz nebola pravda (teraz neviem ci chcel nieco do vrecka alebo ako..) diagnozy nato mam (ked pozeram aj to vasej prilohy ako laik).
    veronikasad o akú diagnozu ide ? (pozriem ti to v tabulke-popis "metastazy" nestačí)
    angel1980 ak dobre pozeram tak C.50.8,
    mne ide hlavne o tie dalsie diagnozy...
    veronikasad S ďalšími dgn. nepochodíš, pozri moju doplnenú odpoveď
    angel1980 Pozrela som kpt. , ale to su choroby dýchacich ciest..
    a nechapem preo nepochodim...
    veronikasad Kapitola XIII na str. 27 sú choroby ženských pohlavných orgánov.
    angel1980 Nasla som kapitola XIII, dakujem. Neviem, ak mam pravdu povedat sa tam najst, nic tam na mna nesedi...
    a preco s dalsimi diagnozami nepochodim, preco sa nepocitaju?
    veronikasad Uz si dostala rozhodnutie z posudkovej komisie ?
    angel1980 Ano, dostala.
    veronikasad Pozri § 71 Zákona o sociálnom poistení

    http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...2015-a.html#71
    veronikasad V rozhodnutí máš zdôvodnenie prečo ti znižujú % ...
    angel1980 Ano, na zaklade zmeny stavu po zavere posudkoveho lekara.... Mna stale zaujima preco nezaratal ostatne diagnozy...lebo sa mu nechcelo.... ... na zaklade toho sa chcem odvolat..
    veronikasad čítala si ten § 71 ? Lebo je to tak v zákone o soc.poistení, diagnozy sa nesčítavajú. Musíš bojovať o to, aby ti priznali vyššie % z hlavnej - onkologickej diagnozy.
    angel1980 No mne to scitali....podla papiera co prisiel..tak to uz fakt nechapem..
    veronikasad sčítali ti len hlavnú diagnozu + 10 % za ostatné. Veď si aspoň daj námahu a prečítaj ten § 71, máš to tam vysvetlené
      zbaliť

    ladynika je offline (nepripojený) ladynika

    ladynika
    Diagnózy sa nesčítavajú, je to ako píše veronikasad. Ja mám tiež za hlavné ochorenie 65% a za 5 ďaľších pridružených mám len 10% navyše. Vždy sa posudzuje základná diagnóza - tá je obodovaná percentami a za ďaľšie diagnózy (je jedno či ich je 5 alebo 25) máš vždy maximálne +10%...

    Odvolania proti rozhodnutiu posudkovej komisii ohladom ID

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.