Zavrieť

Porady

Uplatnenie odpočtu DPH za nákup elektronickej diaľničnej známky 2016

Vie mi niekto poradiť, či uplatniť DPH za nákup elektronickej diaľničnej známky na rok 2016 a zároveň či doklad zaradiť v kontrolnom výkaze medzi došlé faktúry, alebo medzi zjednodušené daňové doklady, ak mám doklad od NDS - Potvrdenie o úhrade diaľničnej známky, faktúra č.xxx. Sú tam údaje kupujúceho, platnosť známky, základ DPH, výška DPH, cena spolu. Čo tam chýba, sú identifikačné údaje Národnej diaľničnej spoločnosti - t.j. doklad neobsahuje IČO, DIČ, IČ DPH. Stretol sa s tým teraz už niekto? Ďakujem.
Naposledy upravil jazmy : 22.01.16 at 18:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    ja mám tiež že: "Potvrdenie o úhrade ďialničnej známky, zjednodušená faktúra 123 ", podľa mňa to nie je FA, ale ide medzi bločky v KV DPH. Aspoň v tomto mojom prípade.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AdrianaA súhlasím s kuravesele. Je to zjednodušená faktúra, tak do B3. Ja to nahrám cez ID.Bolo to platené platobnou firemnou kartou.
    Hudy21 Tiež som toho istého názoru. Dal by som to do B3, veď nikde na potvrdení od NDS sa nenachádza odberateľ, čiže firma, ktorá dialničnú známku kupuje. Preto, ak by to išlo do B2 medzi faktúry, nikdy by sa to "nespárovalo". Kontrolný výkaz bol predsa prioritne o párovaní dodávateľ-odberateľ.
    kudko Tak mne to pride ze to splna vsetky nalezitosti faktury, vid moja faktura http://postimg.org/image/bbkiix9pl/
    kuravesele kudko a kde tam máš informácie o tvojej firme? ako odberateľa? Táto náležitosť riadnej FA určite nie je splnená ani v tvojom prípade podľa tvojej prílohy.
    kudko Ano, mas pravdu, to som si neuvedomil. Logicky znie to co pisal zdemar11, vid http://www.porada.sk/t277715-uplatne...ml#post2819036
      zbaliť

    Zdemar11 je offline (nepripojený) Zdemar11

    Zdemar11
    NDS dáva dva doklady. Keď kupuješ jednu známku dostaneš potvrdenie o úhrade diaľničnej známky-zjednodušená faktúra, kde nie je uvedený odberateľ a ak kupuješ viac diaľničných známok, dostaneš potvrdenie o úhrade diaľničnej známky - faktúra č..., kde už je uvedený aj odberateľ. Pri oboch dokladoch sú údaje NDS uvedené dole pod čiarou. Myslím si, že pri prvom doklade ide o B3, pri druhom doklade o B2.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Sú tam, úplne dole pod čiarou. Obsahuje teda všetko, čo má. Je to zjednodušená faktúra.
    Naposledy upravil Tweety : 02.02.16 at 07:23
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kudko Cize to ma ist do B2 ako ostatne faktury ? To oznacenie ze ide o zjednodusenu fakturu treba teda ignorovat ? Aj $74, bod 3, odstavec c, kedze uz nejde o kontrolny ustrizok ale o fakturu http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...2015-a.html#74 ?
    Anulka Už to nie je § 74 ods. 3c, ale to môže byť doklad § 74 ods. 3 písm. a) doklad za tovar alebo službu, ak cena vrátane dane nie je viac ako 100 eur. Takže ja by som dala do B2, ak má všetky náležitosti faktúry. A ak odberateľ uvedený nie je a cena je do 100 eur, tak by som zaradila do B3.
    jazmy ja ich tam nemám, žiadnu čiaru. Posledné čo mám, je: "Skontrolujte si správnosť Vami poskytnutých údajov, ktoré sú uvedené na tomto Potvrdení." Nič viac
      zbaliť

    eva0704 je offline (nepripojený) eva0704

    eva0704
    Ja som to dala do B2, firma kupovala 2 známky a faktúra obsahuje všetky náležitosti. Účtujem v MRP a nakoľko jedno z áut používame i na súkromné účely musela som krátiť i DPH a cez ID mi to dobre nebralo do KV , tak som bola nútená zaúčtovať cez faktúru. Ale myslím, že tak to je správne.

    Uplatnenie odpočtu DPH za nákup elektronickej diaľničnej známky 2016

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.