Zavrieť

Porady

Krach firmy a PN

Som zamestnaná vo firme,ktorá ukončuje so mnou prac.pomer k ..31.1.2016 z dôvodu krachu firmy. Už ma avizovali, že si mám prísť výpoveď podpísať.PN mám od 14.1.2016 kôli operácii, takže v PN ešte budem pokračovať. Úrad práce mi dal info, že ma nemôžu prijať v čase PN. Takže zamestnaná už nebudem, ale na úrad práce ma nevezmú.Ako mám riešiť situáciu? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak ti vznikol nárok na nemocenské, budeš ho dostávať aj naďalej. Až po ukončení PN sa môžeš ísť prihlásiť do evidencie uchádzačov.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Budes na PN, kym to lekar uzna za nutne a az po ukonceni PN sa zaevidujes na UP. Nemocenske davky ti po skonceni PP bude byplacat socialna poistovna,tam budes nosit aj doklady k PN.
    Medzitym (do 8 dni od skoncenia PP) oznamis svojej zdravotnej poistovni, ze si poistenec statu na PN v ochrannej dobe (s kopiou PNky)
    veronikasad Pn-ka zacala v case trvania prac.pomeru, neide o vyplatu nemocenskeho v ochrannej dobe. Do ZP treba nosit mesacne potvrdenie o vyplate nem.davok zo SP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.