Zavrieť

Porady

Zahrievanie CPU na 88,6 stupňa pri plnom zaťažení (hraní PC)

Dobrý deň, kúpil som si PC a do neho som kúpil CPU AMD A8-6600K spolu s chladičom Cooler Master Hyper 103 a počítačovou skriňou Zalman R1. Pri bežnej prevádzkovej teplote má CPU 50 - 55 stupňov, no pri hraní hier má teplotu okolo 84 - 88,6 stupňa a neviem ju zraziť dole. Myslel som si, že je tam už stará teplo-vodivá pasta a tak som ju vymenil. Ale teplota sa aj tak neznížila.
Môžete mi poradiť, ako by som ju mohol znížiť?
5 komentárov     zbaliť
misoft A aká je to GK? Je totiž celkom bežné, že pri hrách teploty vyskočia - veď predsa len GK musí "viacej pracovať". Máš tam vodníka, takže by to malo byť do tých 80°C, ale možno nestačí uchladiť....
Chobot No neviem, ale reddragon píše o CPU, nie GPU.
misoft Sorry, zle som prečítal - pri záťaži CPU môže vyskočiť i na 80•C - aj napriek tomu, že má vodníka. Mal by okrem prepastovania pozrieť, či tam nemá iný bordel.
reddragonsk GK mi moc nehreje. Ale teraz som stiahol program amd overdrive a porovnal som teploty s programom HWiinfo 64. U amd overdrive mi pise teplotu pri plnej zaťazi 40 - 60 stupňov a pri HWinfo 80 - 93 stupňov. Ktorá teplota je tá správna?
misoft Prilož teplomer - ale nie lekársky....a zistíš....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Skús dať iný chladič. Taký, čo má väčšiu plochu rebier. Ten, čo tam máš sa mi nezdá moc účinný.

    Ja mám taktéto niečo a to chladí jak ďas:

    http://tntrade.sk/primecooler-pc-hc4...ol_d12593.html
    mecky no tak ten Cooler Master Hyper 103 (ak nieje vadny) je urcite ucinejsi chladic ako toto

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Je dobre vyriešený odvod teplého vzduchu von zo skrinky PC - "prievan"?
    Nie je procesor pretaktovaný?

    Zahrievanie CPU na 88,6 stupňa pri plnom zaťažení (hraní PC)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.