Zavrieť

Porady

DzMV - SZČO, ktorý používa na podnikanie súkromné vozidlo - Ako vyplniť riadok 10 v Oddiele III?

SZČO používa súkromné motorové vozidlo na podnikanie a uplatňuje si základnú náhradu 0,183 eur / km. V Osvedčení o evidencii je zapísaný ako držiteľ vozidla s dátumom narodenia (nie na IČO). V riadku 10 v Oddiele III sa preto vyplní ako Držiteľ vozidla zapísaný v doklade alebo ako osoba, ktorá používa vozidlo, v ktorého doklade je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá nepoužíva vozidlo na podnikanie? Pôvodne by som zadal a) ale keď som sa pozrel na zánik daňovej povinnosti, tak mi to už nie je také jasné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak si uplatnuje zakladnu nahradu, tak ide o vlastne vozidlo a je uvedeny aj ako drzitel, tak oznacis danovnika pod pismenom a)
    pism. d) by bolo v pripade ak by pouzival cudzie vozidlo vypozicane/prenajate, ktore sa nepouziva na podnikanie

    je jedno ci je drzitel na ICO alebo RC - stale je to ta ista FO, pozri aj ake udaje sa zapisuju do evidencie vozidiel podla zakona o cestnej premavke - ICO u FO tam nie je uvedene
    TomasBugiy Ďakujem Avalik. Práve som našiel aj metodický pokyn k tomu, tak mi to je jasnejšie. Ak by niekto potreboval tak je tu: https://www.financnasprava.sk/_img/p...zak_o_DzMV.pdf

    DzMV - SZČO, ktorý používa na podnikanie súkromné vozidlo - Ako vyplniť riadok 10 v Oddiele III?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.