Zavrieť

Porady

dan za auto 2015- edane

obry den, poprosim o radu. V e-daniach robim dan.priznanie za auto.Zadala som datum evidencie vozidla 18.06.2009+datum vzniku dan.povinnosti 01.14.2015- nizsie som vpisala pocet mesiacov 9, ale stale mi tam ukazuje chybu-zadam nespravny pocet mesiacov? prvu sadzbu som vyplnils /15%znizenie/, ale chce to aj druhu sadzbu/. oprosim o radu ako to spravit.
dakujem
5 komentárov     zbaliť
avalik 1.14.2015?
AndreaF 1.4.2015 preklep... dala som datum vzniku dan.povinnosti tento,vtedy sa auto prepisalo na firmu
avalik prepisalo sa v aprili? predchadzajuci drzitel bol danovnikom DZMV?
AndreaF ano,prepisalo sa v aprili, predchadzajuci drzitel bol danovnikom DZMV
kn-alka však musíš vypočítať koľko mesiacov ide MV do prvej sadzby a koľko mesiacov do druhej sadzby - nakoľko počas roka sa ti sadzba mení
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...oc_sadzby_dane

    Úprava ročnej sadzby dane (zníženie, zvýšenie) v prípade zmeny režimu určenia ročnej sadzby dane v zdaňovacom období

    Ak vozidlo v priebehu zdaňovacieho obdobia, vzhľadom na jeho vek, prechádza do iného režimu určenia ročnej sadzby dane, uvedené skutočnosti sa zohľadnia nasledovne:

    za obdobie, t.j. od prvej evidencie vozidla do mesiaca (vrátane), kedy vozidlo prechádza do iného režimu, pre určenia ročnej sadzby dane sa použije percentuálne zníženie alebo zvýšenie ročnej sadzby dane podľa mesiacov vozidla (pozri vyššie).
    od ďalšieho mesiaca (počnúc mesiacom nasledujúcim kedy došlo k zmene režimu určenia sadzby dane) pre určenie ročnej sadzby dane sa použije už nové percentuálne zníženie alebo zvýšenie ročnej sadzby dane podľa mesiacov vozidla.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak bol prepis drzitela vozidla v 4/2015 a predchadzajuci drzitel bol danovnikom DZMV, danova povinnost ti vznika az 5/2015

    6/2009 prvy mesiac
    5/2015 je vozidlo v 72. mesiaci - sadzba -20 %
    6/2015 je vozidlo v 73. mesiaci - sadzba -15%

    takze v sadzbe 1 - 1 mesiac, v sadzbe 2 - 7 mesiacov
    AndreaF dakujem velmi pekne za radu
    AndreaF dakujem pekne

    dan za auto 2015- edane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.