Zavrieť

Porady

Invalidný dôchodok

Dobrý deň, prosím Vás o radu v danej veci. Máme zamestnanca - zvárač, ktorý je momentálne na DoVP. Od 1.2.2016 ide na Pracovnú zmluvu a doniesol nám vyjadrenie zo SP, že mu bol uznaný invalidný dôchodok ( pokles schopnosti vykonávať prácu je o 50%) - cukrovkár.Preto Vás chcem poprosiť ako to mám zakomponovať do PZ aby to mal dobre nakoľko sme ešte nemali takéto zamestnanca, a neviem či by som mu správne postavila PZ. Veľmi pekne ďakujem za Vaše odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ivana 88 čiže keď mu tam mzdu 567,00 brutto na mesiac a je v 3. stupni náročnosti práce? tak to môže byť ? lnezohráva tam žiadnu rolu tá mzda? ebo by som nebola rada aby potom prišiel o ten inv. dôchodok mojou vinnou
    mzdarka renca je to OK, nepríde o nič z dôvodu výšky príjmu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Poberatel inv.dochodku pracujuci na prac.zmluvu plati znizene odvody do zdr.poistvne.
    Odkedy mu bol priznany ID? Ako dohodar neplati odvody vobec.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ivana 88 o odvodoch viem , že sú v takomto prípade nižšie ale že či mu nebude robiť problém že na PZ bude mať takú vysokú čiastku ? neovplyvní to jeho poberanie dôchodku? schválený mu bol 1.12.2015, ale on si ho podal ešte 12.5.2015 a oni mu schválili , čiže za toto obdobie mu ho budú poukazovať poštovým poukazom , s tým , že od 18.2.2016 mu bude poukazovaný už pravidelne
    Ivana 88 a ešte sa chcem spýtať , keď je dohodár neplatí odvody ani do SP ani ZP? a keď je na PZ tak do SP platí plnú čiastku a ZP znížené ? ďakujem
    veronikasad Priznali mu ho spatne od maja ?
    Pokial bude na prac.zmluvu vykonavat pracu odporucanu v zdr.posudku, vyska prijmu mu nijako neovplyvni vyplacanie inv.dochodku.
    veronikasad Dohodar plati odvody do SP v zavislosti od druhu uzatvorenej dohody. Poberatel inv.dochodku - dohodar sa do zdr.poistovne neprihlasuje. Ppreto bude pre teba dolezite nie kedy mu ID priznali, ale odkedy
    Ivana 88 Ďakujem za odpovede
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.