Zavrieť

Porady

Súkromné vozidlo a daň z motorových vozidiel za rok 2015

Dobrý večer, SZČO na svoje podnikanie využívala 2 automobily. 1.automobil má zaradený v obch.majetku a 2.automobil nemá v obch.majetku, ide o súkromné vozidlo, ktoré niekedy využíval na podnikanie. Moja otázka sa týka len automobilu, ktoré je súkromné. Na podnikanie ho využíval v r.2014, podal DP aj zaň zaplatil daň, predpokladal, že ho bude využívať aj v r.2015, ale ho nevyužíval, ani si naň nijako neuplatnil daňové výdavky. Ako to mám uviesť do daňového priznania? Alebo toto vozidlo nemusím uvádzať do DP, keďže ide o súkromné vozidlo, ktoré nevyužíval počas roka 2015? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    nanika81 viem, že je povinnosť oznámiť do DÚ do 31.01.2016, ale chcela by som vedeť, kam presne to vpísať do daňového priznania....
    avalik no nikde, zanik predsa nastane spatne k 31.12.2014 a teda vozidlo nebude predmetom dane v r. 2015 .... a ked nie je predmetom dane tak ho do DP DZMV neuvadzas

    Súkromné vozidlo a daň z motorových vozidiel za rok 2015

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.