Zavrieť

Porady

vrátenie odvodov do ZP

Dobrý deň, poprosím poradiť. Mal som zamestnanca, ktorý mi nedal žiadny doklad o tom, že má zníženú prac.schopnosť, teda mal som platiť zníženú sadzbu poistného. Teraz som preto musel poposielať do ZP aditívne mesačné výkazy, pretože ma ZP o to požiadala a bude mi na účet poslaný ten rozdiel peňazí späť. Otázka: ako zaúčtovať vrátené poistné zamestnávateľa a ja pošlem vrátené poistné zamestnanca jemu na účet, a ako si to potom zaúčtovať túto sumu, keďže už u mňa nepracuje? jedná sa o sumu cca 300 eur, čo sa potom delí na zamestnávateľa a zamestnanca. Neviem či som to dobre vysvetlil, lebo som ešte nikdy takúto situáciu neriešil. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    opraviť spätne mzdy za tie kal. mesiace, ktorých sa to týka. ono je to tak, že nielen ZP opravuješ, ale aj preddavky na daň z príjmu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lotina jajaj, to znamená za celé dva roky, lebo toľko to bolo, poopravovať mzdy, potom prehľady, hlásenia a tie posielať na DÚ? A ak treba tak doplatiť? no a nebudem platiť pokutu?
    lotina práve mi odpísali zFS,citujem: vzhľadom na to, že poistné bude príjmom bývalého zamestnanca v danom mesiaci, t.j.príjem sa daňovo vysporiada. Ešte píšu, že treba ho uviesť v prehľade toho mesiaca. Len nepíšu, či už to má urobiť jeho terajší zamestnávateľ, alebo ja ako bývalý zamestnávateľ. A netreba posielať opravné výkazy. poradí niekto?
    lotina Ak by som to mal urobiť ja, neviem ako, lebo už u mňa nepracuje 2 roky, takže ho ani nevediem v evidencii. Vie niekto ako?
    lotina Naozaj nik nevie poradiť? Ja ho predsa už nemám ako zamestnanca, čo mu to mám poslať len tak a nech si to sám zdaní? Neviem si poradiť sám,
      zbaliť

    vrátenie odvodov do ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.