Zavrieť

Porady

Mozem ako konatel v spolocnosti predat tovar zo zivnosti.

Mozem ako konatel spolocnosti, cca 3 roky, predat tovar, sluzbu, robit obchodneho zastupcu mojej spolocnosti ,v ktorej som konatel z mojej zivnosti. Jedna sa mi o fakturaciu medzi svojou firmou a svojou zivnostou, ci mozem alebo nie.
Naposledy upravil ivka70 : 28.01.16 at 10:14
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    mas to nejako divne uvedene

    sro a zivnost su samostatne subjekty, mozu medzi sebou obchodovat ... za sro kona konatel, za zivnost zivnostnik
    cize konatel nemoze predat tovar zo zivnosti do "svojej" sro ... sro, prostrednictvom konatela moze nakupit tovar od zivnostnika, zivnostnik moze predat tovar sro

    pozor ale na transferove ocenovanie a suvisiacu byrokraciu v podobe transferovej dokumentacie, pretoze ide o zavisle osoby - studuj zakon o dani z prijmov
    Naposledy upravil avalik : 28.01.16 at 19:05 Dôvod: preklep
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marekkrt Mam zivnost, na nu nakupujem tovar, som konatel spolocnosti, ktorej ten tovar predam. Mozem si to vyfakturovat?
    avalik ano mozes fakturovat - ale mas povinnost aj robit transferovu dokumentaciu
    marekkrt Fu a kde najdem transferovu dokumentaciu? a ked si chcem len nafakturovat reklamne sluzby, najom?
    avalik transferovu dokumentaciu si musis vypracovat ... citaj zakon, googli a aj tu na porade mas rubriku http://www.porada.sk/transferove-ocenovanie
    marekkrt Dakujem uz som to nasiel.
      zbaliť
    marekkrt Nevies nahodou ci je to podlozene niekde v zakone, alebo zakon kde sa to neumoznuje, pretoze sa mi dostala informacia, ze je to zo zakona zakazane.

    Mozem ako konatel v spolocnosti predat tovar zo zivnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.