Zavrieť

Porady

Odstupenie od zmluvy firmou

Predal som tovar firme, tovar ma cca rok, no konatel firmy je spekulant, on reklamuje chyby, ktore vyrobok vykazuje len jemu. Vyrobok som testoval cca 1 tyzden a ziadna vada, ktoru uviedol tak sa neukazala. Ked mu zamietnem reklamaciu moze ist na SOI? Co by ste mi poradili, ako mam postupovat?, ked si kupoval autoradio bol informovany, ze si ho musi dat namontovat na vlastne naklady, pretoze montaz nerobim, a on chce zrazu preplatit vsetky naklady s montazou a demontazou, ma nato narok?? Vyrobok kupoval s vedomim, ze ho potrebuje namontovat, ked to nezvladne sam..
Naposledy upravil marekkrt : 04.02.16 at 07:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    SOI preveruje len spotrebiteľské vzťahy. Toto nie je ten prípad. Pletieš si pojmy s dojmami. Reklamácia a odstúpenie od zmluvy nie sú jedno a to isté. Reklamáciu zamietni, písomne a je to.
    marekkrt Ja si nepletiem pojmy, odberatel ako firma patri pod obchodny zakonnik, lenze ked sa on sa neustale vyhraza SOI, preto sa informujem... Nechcem zbytocne platit pokutu.
    profesional SOI sa ti môže vyhráža´t jedine spotrebiteľ. to on nie je. To že si pletieš pojmy s dojmami sa netýka tej SOI, ale toho, že pletieš reklamáciu s odstúpením od zmluvy. Reklamácia nie je odstúpenie od zmluvy a odstúpenie od zmluvy nie je reklamácia. Ide o dva absolútne rozdielne právne úkony. Reklamáciou sa neodstupuje od zmluvy a odstúpením od zmluvy sa vec nereklamuje. V tomto si pletieš pojmy s dojmami. Lebo si doplietol do textu reklamáciu s odstúpením od zmluvy do tej miery, že nie je ani len dostatočne jasné, čo vlastne kto presne urobil.

    Odstupenie od zmluvy firmou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.