Zavrieť

Porady

Cenový dobropis

Ahojte potrebujem radu ako nahrám v programe POHODA -cenový dobropis ???
Dodávateľ nám dodal tovar 20ks so zlou sumou a teraz nám poslali dobropis s opravou ceny dali tam množstvo 1 ks a zakl.dane 8 eur o koľko bol rozdiel na všetkých 20kusoch ...vôbec neviem ako to mám nahrať ..učtujeme spôsobom A
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žanet je offline (nepripojený) Žanet

    Žanet
    podľa toho či máte tento tovar ešte na sklade alebo bol už vyskladnený.
    1. tovar je ešte na sklade. Postaviť sa na pôvodnú faktúru a dať urobiť dobropis s rovnakým zaúčtovaním ako pôvodná faktúra. Vojsť do danej príjemky a preceniť. Urobiť si v poznámkach zápis prečo som ju precenila.
    2. tovar už nie je na sklade. Prvá časť zostáva len v tomto prípade použiť 504/321, 343/321 ja mám dobropisy nastavené, že mi účtujú mínusom
    Martina Mikosová nemám už tovar na sklade , tak a v druhom pripade tiež mám vojsť do prijemky a preceniť ??
    Žanet v tomto prípade už nie. Príjemka ti účtovala 132/131 a výdajka 504/132. Potrebuješ ponížiť 504 ale už iba účtovaním dobropisu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.