Zavrieť

Porady

odpočitatelnu polozku na 50% invalidnú manželku?

Môže si manžel uplatniť na manželku odpočitatelnu polozku zakladu dane , ktorej je priznaný 50% invalidný dôchodok za rok 2015?
Naposledy upravil Mária27 : 28.01.16 at 17:25 Dôvod: dlhé
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    áno, ale záleží koľko mesiacov jej dôchodok bol priznaný, aký celkový príjem za rok 2015 dosiahla?
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marcelaStanakova nemala žiadny príjem, len ten polovicny invalidny dochodok za cely rok 2015 12 mesiacov
    Tweety Ved pozri FS v tom linku
    marcelaStanakova Pozerala som , ale o 50% invalidnom som nenašla informaciu tak som chcela vedieť či nema niekto skusenosť
    veronikasad 50 %-ný invalid sa podľa teba nepovažuje za občana so zdravotným postihnutím ? Doplň výšku vyplateného dôchodku v roku 2015
    marcelaStanakova považuje , suma je 3432 EUR invalidneho dochodku
    za rok 2015
    veronikasad veľa mi toho na uplatnenie nezostane - len rozdiel medzi ročnou NČZD a sumou vyplateného ID
    marcelaStanakova Dakujem
    marcelaStanakova Myslela som že to sa týka len straobného dôchodku že suma starobného vyplateneho dochodku ovplyvni nezdaniteľnú časť . To sa týka aj inavlidneého ? Napriklad ked pracuje zamestanec porpi invalidnom dôchodku tak mu suma ovplyvní NČZD ?
    kn-alka pletieš si dve rozdielne veci, ty sa pýtaš na NČZD na MANŽELKU - tam sa berú do úvahy všetky príjmy manželky

    Starobný dôchodca nemá nárok na NČZD na SEBA!!!
    marcelaStanakova a zamestnanec ktorý pracuje popri iavalidnom dôchodku ten má nárok na plnú čiatsku NČZD ?
    kn-alka áno, len pri starobnom sa nezd.časť kráti
    marcelaStanakova dakujem pomylila ma inak danovnicka
      zbaliť

    odpočitatelnu polozku na 50% invalidnú manželku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.