Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nie, nemôže. Kategória študent u manželky neumožňuje uplatniť odpočítateľnú položku - viď § 11 ods. 4:

    (4) Na účely uplatnenia nezdaniteľnej časti základu dane podľa odseku 3 sa považuje za
    a) manželku (manžela), na ktorú si môže daňovník uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane, manželka (manžel) žijúca s daňovníkom v domácnosti, ktorá sa v príslušnom zdaňovacom období starala o vyživované (§ 33 ods. 2) maloleté dieťa podľa osobitného predpisu63a) žijúce s daňovníkom v domácnosti, alebo ktorá v príslušnom zdaňovacom období poberala peňažný príspevok na opatrovanie63b) alebo bola zaradená do evidencie uchádzačov o zamestnanie63c) alebo sa považuje za občana so zdravotným postihnutím, 63d) alebo sa považuje za občana s ťažkým zdravotným postihnutím63e) a súčasne

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    mám pocit, že za rok 2013 sa dá uplatniť manželka len ak bola na materskej, rodičovskom alebo bola evidovaná na úrade práce.....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak nesplňaš aspoň jednu z ostatných podmienok (starostlivosť o dieťa, občan so zdravotným postihnutím, uchádzač o zamestnanie ...) - nemôže

    Môže si môj manžel uplatniť na mňa odpočítateľnú položku pri daňovom priznaní, keď on pracuje a ja študujem na vysokej škole, ale minulý rok som pár mesiacov brigáovala?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.