Zavrieť

Porady

Výsledok z RZD, ako vyrovnať o vystúpených zamestnancov

Dobrý deň, chcela by som len vedieť, či stále ešte platí - ak spracúvam RZD vystúpeným zamestnancom :
- nedoplatok voči DÚ - oznamujem s priložením RZD na DU elektronicky po spracovaní RZD ? alebo do 30.04.2016 ? S tým, že DÚ vyrubí bývalému zamestnancovi rozhodnutie na uhradenie nedoplatku priamo DÚ
- preplatok nevyplácam. Bývalému zamestnancovi zašlem RZD a on si môže preplatok vyžiadať podaním dodatočného daňového priznania pre FO typ A s priložením RZD a DÚ mu preplatok vráti.
Takto som to robila ešte v roku 2012, RZD za roky 2013 a 2014 som pre vystúpených nerobila, tak sa len chcem uistiť, či sa niečo nezmenilo ...Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Výsledok RZD - daňový preplatok zamestnávateľ vyplatí najneskôr v aprílových výplatách (aj vystúpenému).

    Výsledok RZD - daňový nedoplatok zaemstnávateľ zrazí najneskôr do konca roka v ktorom vykonal zúčtovanie dane t.j. do 31.12.2016. Pri poukázaní podielu zaplatenej dane sa nedoplatok zrazí do 30.4.2016. Ak zamestnávateľ nemôže zraziť zo mzdy zamestnanca nedoplatok dane alebo sumu rozdielu bonusu z dôvodu, že mu už mzdu nevypláca alebo nemožno zrážku nijako vykonať vyberie nedoplatok dane alebo sumu rozdielu daňového bonusu správca dane príslušný podľa trvalého pobytu zamestnanca.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janaha Renča, ďakujem za odpoveď a áno, toto som si prečítala aj ja v zákone, platilo to aj pre rok 2012, kedy som sa priamo dotazovala na DÚ, ako teda presne riešiť preplatky/nedoplatky u vystúpených ... a bolo mi aj povedané, že nemôžem preplatky vyplácať, pokiaľ už danému zamestnancovi nevyplácam mzdu ... že mu zašlem potvrdenie o vykonaní RZD a on si preplatok vyžiada cez dodatočné DP.
    Budem mať teraz jedného vystúpeného v roku 2015, ktorému robím RZD a chcela som len vedieť, ako to robia mzdári v praxi ... a aké sú tam termíny pre tieto prípady ...
    kn-alka Aj ked nemáš toho zamestnanca v evidencii, ten jeden mesiac bude vo výplatách a vyplatíš mu RZD, len nechápem, že ak už u Vás nepracuje a nemáte na seba kontakt (nevieš mu preplatok vyplatiť), ako teda požiadal o RZD?

    Keď Vás požiadal o RZD, tak máte na seba kontakt a vieš mu to vyplatiť.

    Ak nepožiada o RZD, vystavíš mu potvrdenie o zdaniteľnej mzde a zašleš na poslednú uvedenú adresu.
    mzdarka renca v praxi mu vykonám RZD a preplatok z RZD mu pošlem na osobný účet. termín? pošlem mu to v najbližších mzdách ako mu vykonám RZD. Ak mi dá žiadosť o RZD v januári, tak v januárových mzdách, ak mi dá žiadosť o RZD vo februári, tak vo februárových mzdách. Osobne vykonávam RZD postupne, ako mi chodia kompletné žiadosti o vykonanie RZD. Čiže do miezd dávam výsledok z RZD od 01/2016-03/2016.
      zbaliť

    Výsledok z RZD, ako vyrovnať o vystúpených zamestnancov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.