Zavrieť

Porady

Nesúlad denných uzávierok s mesačnou a ročnou uzávierkou

Dobrý deň, účtujem registračnú pokladnu v PD (JU), nesedia mi denné uzávierky na mesačné a zároveň iný rozdiel mi vychádza pri ročnej uzávierke v roku 2015. Už som to prezrela hádam 5x a chybu nemám, presne mám nahodené všetky denné uzávierky chronologicky, nevidím ani refundáciu resp. storno ak bolo vykonané. Čoho sa mám držať, súčtu mesačnej uzávierky? Alebo rozdiel, ktorý mi vychádza mám dať v stĺpci príjem z predaja tovaru mínusom? Poradí mi niekto? Ďakujem
Naposledy upravil edúlik : 03.02.16 at 03:54
veronikasad Mesacna uzavierka je na vyssiu sumu ako sucet dennych?
edúlik Mesačná je na nižšiu sumu oproti denných.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Mesačná ani ročná uzávierka sa pri ERP nerobí už pár rokov, tak prezri ešte raz denné odovzdávanie tržieb, či súhlasí výber z ERP a vklad do Pokladne
    edúlik Živnostník, má pravdepodobne staršiu reg.pokladňu, vytláča si denné, mesačné a ročné uzávierky a na denných uzavierkách má sumu uvedenú ,,hotovosť zásuvka (obrat)", práve túto čiatsku účtujem v PD ako denná tržba v stĺpci príjem za tovar. denné mám nahodené komplet a v poriadku, len ma mýli rozdiel na mesačnej uzávierke. Neviem či to nechať podľa dennej uzávierky alebo napočítať podľa mesačnej uzávierky, nechápem ako sa to mohlo stať.
    Dav podľa denných, môže to byť zaokrúhľovanie

    Nesúlad denných uzávierok s mesačnou a ročnou uzávierkou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.