Zavrieť

Porady

daňový bonus a NČZD

do 30.9.2015 som bola na rodičovskej dovolenke, od 1.10.2015 som bola zamestnaná, môj príjem v hrubom bol 1600,-, mám nárok na daňový bonus za tri mesiace práce? mám nárok na NČZD za celý rok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Na ročný DB nárok nemáš.
    https://podpora.financnasprava.sk/28...v%C3%BD-bonus-
    Ak si ho už dostala, nebudeš ho vracať.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    psps ani na mesačný? nemám nárok ani na alikvótnu časť ?
    ivka70 Ak si si ho neupolatnovala mesacne, tak nie., Dodatocne sa da uplatnit len ak splnis rocne podmienky, ale mesacny uz vyplateny ani pri ich nesplneni vracat nemusis.
    kn-alka nie, ani na mesačný, ten si mala nárok pri mzde, ak si si ho v mzde neuplatňovala, teraz sa to už nedá
    psps ma šľak trafí, to fakt? to som nevedela
    kn-alka žial je to tak, posudzuje sa mesačný nárok a potom ročný, ak splníš mesačný a uplatníš si ho v mzde, tak pri nesplnení ročného nároku nemusíš vracať už nárokovaný bonus, žiaľ pri DP, alebo RZD sa posudzuje ročný nárok
    psps A mám nárok na celú nezdaniteľnú časť? za celý rok alebo len za tri mesiace?
    Tweety áno, máš
    kn-alka nárok na nezd.časť je vždy na celý rok - aj kebyže je odpracovaný len jeden jediný deň
    psps Super, ďakujem, to už ma potešilo.
      zbaliť

    daňový bonus a NČZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.