Zavrieť

Porady

Zadavanie položiek vo vystavenych faktúrach v MRP s prenosom daňovej povinnosti

Typ DPH 83 a potom ako zadávate jednotlivé položky na faktúre s prenosom daňovej povinnosti - oslobodené alebo mimo DPH ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

    Timcsi
    Ja zadávam: MIMO DPH, nakolko to nie je oslobodene plnenie, ale prenesenie daňovej povinnosti na odberateľa, t.j. je to plnenie mimo DPH z mojej strany
    jana007 aj ja tak robím
    jana007 Pozrela, ale tu je vysvetlený len aký kód DPH zadať hore vo faktúre. Mňa zaujíma dole pri jednotlivých fakturovaných položkách, aby mi to išlo správne do výstupných zostáv.
    Žabinka ja som tam našla toto:
    Na faktúrach nie je možné kombinovať napr. stavebné práce kde je prenos daňovej povinnosti (typ DPH 83) + napr. doprava (typ DPH 10), ktorá by bola so sadzbou DPH – v tomto prípade je potrebné vystavovať 2 doklady (faktúry) s rôznymi typmi DPH a sadzbami.
    takže nie je možné kombinovať v takejto faktúre typy DPH a teda ani položky na faktúre s rôznym typom DPH..

    romy16 je offline (nepripojený) romy16

    romy16
    Tiež mám túto dilemu...vedeli by ste mi napísať ako ste to nakoniec zadali? Ako oslobodené alebo mimo DPH?

    Zadavanie položiek vo vystavenych faktúrach v MRP s prenosom daňovej povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.