Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať vykonanú úhrady faktúry bez faktúry?

Taká smiešna otázka, ale firma končí a bude prevod obchodného podielu, tak to chcem urovnať. SRO Telekom mal nastavené inkaso z účtu, peniaze odišli, ale k faktúre som sa už nedopracovala. Čas ma tlačí, musím dnes ukončiť všetko aj bez tej faktúry. Konateľovi nechýba, ani ho netrápi, je to smiešna suma.
Mám to zatiaľ 355/221, ale moc sa mi nezdá. Viete niečo lepšie?
Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 02.02.16 at 18:59
avalik firma zanika alebo sa len prevadza obchodny podiel na noveho spolocnika?
IvetaH len prevod OP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    IvetaH To by bolo najjednoduchšie. Ale konateľ nechcel pýtať opis faktúry, chcel dnes všetko uzavrieť. Urobila som komplet ročnú uzávierku aj DP, odovzdala som mu pred pár minútami fascikel. Učtovanie som nechala 355/221.
    Ďakujem

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak ide len o prevod obchodneho podielu na noveho spolocnika, tak firma nezanika ... uctuje sa dalej
    IvetaH ja viem že sa účtuje ďalej, ale nebudem ju účtovať ja. Chcela som odovzdať účto správne, ako sa patrí, aby som sa tu o týždeň nedočítala, že niekto prevzal nové účto a nevie si rady po bývalej účtovníčke. Vložila by som aj usmiateho smajlíka, ale nejde mi.
    Ďakujem všetkým za snahu a čas.

    Ako zaúčtovať vykonanú úhrady faktúry bez faktúry?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.